Євросоюз стурбований порушеннями на виборах в Україні

Кетрін Ештон заявила, що повідомлення про порушення на українських виборах підривають довіру громадськості до подальшого зміцнення демократії в Україні.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ Кетрін Ештон висловила стурбованість повідомленнями про порушення на місцевих виборах в Україні, які відбулися 31 жовтня.

Як йдеться у заяві Ештон, порушення в основному пов'язані з виборчим законодавством та організацією виборчого процесу.

"Вони підривають довіру громадськості до виборчого процесу й у подальше зміцнення демократії в Україні", - зазначила Ештон.

Водночас вона привітала готовність президента Віктора Януковича зробити висновки з місцевих виборів і врахувати їх при розробці Виборчого кодексу.

На думку європолітика, реформа виборчого законодавства в Україні має бути проведена до виборів у Верховну раду, щоб виборчий процес був підготовлений належним чином.

Зі свого боку, ЄС готовий підтримувати Україну в здійсненні ключових демократичних реформ.

Ештон зазначила, що має намір продовжувати уважно стежити за завершенням виборчого процесу, підрахунком голосів, розглядом скарг і апеляцій, оголошенням остаточних результатів виборів. Ештон відвідає Україну для зустрічей із владою до кінця 2010 року.

Нагадаємо, уряд США констатував, що рівень відкритості та чесності місцевих виборів знизився порівняно з попередніми виборами президента.

Європейська народна партія також висловила розчарування місцевими виборами в Україні. Натомість спостерігачі з СНД не побачили порушень на виборах.

Читайте також:

Янукович визнав, що вибори пройшли з недоліками

Європа розчарована місцевими виборами в Україні

США назвали українські вибори нечесними і непрозорими

Результати екзит-полів: на виборах перемогла Партія регіонів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: