ЄС та шість пострадянських держав затвердили "Східне партнерство"

На реалізацію проекту "Східне партнерство" Євросоюз планує виділити 600 мільйонів євро.

 Ініціативу Євросоюзу започаткувати "Східне партнерство" з шістьма пострадянськими державами, включно з Україною, офіційно затвердили на саміті в Празі.

На реалізацію цієї ініціативи Євросоюз планує виділити 600 млн євро до 2013 р.

Верховний представник ЄС із зовнішньої політики та безпеки Хав'єр Солана заявив, що в проектах у рамках "Східного партнерства" братимуть участь не лише країни Євросоюзу і держави, задіяні в цій ініціативі, але й інші, зокрема Туреччина і Росія.

"Туреччина співпрацюватиме, Росія буде задіяна в деяких проектах", – заявив Солана.

Верховний представник ЄС із зовнішньої політики та безпеки наголосив на тому, що співпраця країн у рамках цієї ініціативи допоможе вирішувати проблеми безпеки.

У свою чергу прем'єр Чехії Мірек Тополанек, відповідаючи на запитання, чи замінить "Східне партнерство" Організацію за демократію та економічний розвиток – ГУАМ, оскільки всі країни-члени цієї організації беруть участь у цьому проекті, зазначив, що не вважає, що так може статися. "Не думаю, тут немає жодного зв'язку", – зазначив він.

Президенти Білорусі та Молдови участі у форумі не взяли. На саміті Білорусь представляв віце-прем'єр Володимир Семашко, а Молдавію - віце-прем'єр Андрій Стратан.

Зі свого боку, представники ЄС наголошують, що запрошення Білорусі до нової регіональній програми не означає підтримки білоруської влади. Задля цього, зокрема, прем’єр Чехії Мірек Тополанек окремо зустрічався в Празі з низкою діячів білоруської опозиції.

Президент України Віктор Ющенко привітав у Празі офіційну інавгурацію "Східного партнерства", наголосивши на важливості її енергетичної складової.

У чеській столиці в кулуарах саміту "Східного партнерства" також зустрілися лідери Азербайджану і Вірменії, які конфліктують через Нагірний Карабах. Порозуміння вони так і не знайшли, але європейські дипломати вважають успіхом уже той факт, що зустріч відбулася.

Пострадянські учасники проекту взяли зобов'язання по впровадження європейських стандартів, зокрема, в питанні прав людини.

"Східне партнерство" передбачає новий рівень відносин Європейського Союзу із Україною, Азербайджаном, Білоруссю, Вірменією, Грузією та Молдовою. Йдеться про зміцнення економічної співпраці, запровадження режиму вільної торгівлі, а в перспективі – послаблення чи скасування візового режиму між ЄС та цими країнами. 

Читайте також:

В Празі стартує "Східне партнерство"

Єврокомісія вимагає від України виконання "повних зобов’язань"

Ющенко разом з Тимошенко створюватиме "Східне партнерство"

Ющенко не вважає "Східне партнерство" альтернативою вступу в ЄС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: