Євросоюз відмовив Україні у газовому кредиті і чекає на війну

Євросоюз запевняє, що дуже хотів допомогти Україні, але так і не знайшов гроші на оплату нею російського газу.

Проведення взаєморозрахунків за російський газ між Україною та Росією не є відповідальністю Європейського Союзу, а в бюджеті ЄС немає грошей на цю справу.

Про це заявив президент Єврокомісії Жозе-Мануель Баррозу за підсумками саміту, присвяченого проблемі безперебійного транзиту російського газу до Європи.

"Проблема щодо українських можливостей заплатити за постачання газу з Росії - це не наша відповідальність. Це ми повинні позначити досить чітко. Ми не можемо витратити бюджет союзу, але ми подивимося, чи можуть інші зробити свій внесок. В даний час я не можу сказати щось конкретніше", - сказав голова ЄК.

Він також підкреслив, що ЄС не має в бюджеті коштів на оплату Україною російського газу, необхідного для закачування у підземні сховища. "Ми хочемо допомогти українським друзям, але у них структурні проблеми, ситуація досить серйозна. Ми контактували з МВФ та іншими міжнародними фінансовими інституціями, державами-членами ЄС, аби поглянути, чи можемо ми допомогти в цій ситуації", - повторився глава Єврокомісії.

Він також проінформував про те, що оголосив про проведення найближчим часом робочої зустрічі за результатами переговорів з Росією, Україною, МВФ і представниками європейської газової промисловості.

Коментуючи схвалені Радою ЄС на нинішньому саміті висновки виводи, Баррозу відзначив, що вони носять загальний характер.

"Ми дійсно, відзначаємо, як це сказано у висновках, зі стурбованістю потенційні проблеми відносно поставок газу з Росії через Україну. Звичайно, ми, як я сказав, акуратно моніторимо ситуацію, а також просили наших партнерів - Україну і Росію - виконувати їхні зобов'язання, аби уникнути повторення припинення поставок газу до ЄС", - сказав він.

Нагадаємо, перед цим Баррозу заявив, що міжнародні фінансові інститути, зокрема МВФ мають намір надати Україні екстрене фінансування для оплати російського газу. Разом із тим, жодна з фінустанов такого рішення ще не ухвалювала.

Крім того, Баррозу висловив побоювання, що вже у липні через нестачу коштів на закупівлю газу, необхідну для закачування до підземних сховищ, Україна та Росія можуть почати нову газову війну та зірвати поставки блакитного палива до країн ЄС.

Напередодні прем'єр-міністр Юлія Тимошенко повідомила, що у червні Україна має заплатити за російський газ 250 мільйонів доларів, а у липні - 1 мільярд доларів.

На газ, необхідний для заповнення сховищ, Україні потрібно 4,2 мільярда доларів.

Читайте також:

Україна має заплатити за газ у червні 250 мільйонів гривень

"Газпром" не погодився переписувати контракт з "Нафтогазом"

Продовження "газової війни" очікується в липні

Україна впевнена, що Європа дасть їй кредит на газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: