Євросоюз вирішив закрити двері перед Україною на 10 років

Європейський Союз не буде приймати нові країни найближчі десять років. Проте від співпраці з Україною не відмовляється.

Розширення Європейського Союзу за рахунок прийняття до нього нових країн, серед яких і Україна, у найближчі 10 років не буде.

Про це йдеться у спеціальному листі, складеному міністрами закордонних справ Швеції Карлом Більдтом і Польщі Радославом Сікорським. Документ спрямований на ім'я верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон.

Факт наявності такого документа зі стратегії подальшого розвитку ЄС з точки зору його можливого розширення підтвердив офіційний представник Євросоюзу. "Лист з викладенням концепції взаємин з найближчими країнами-сусідами ЄС, розроблений главами МЗС Швеції і Польщі, існує", - визнав він.

У документі відзначається, що в даний час відсутні умови для прийняття до Євросоюзу нових членів. Подібна ситуація проіснує, на думку авторів, принаймні до 2020 року.

Одночасно Швеція і Польща пропонують змінити формат існуючої політики сусідства і партнерства ЄС, особливо виділивши групу з шести країн, до якої входять Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Молдова і Україна.

Євросоюзу слід розширити співпрацю з цими державами, підписавши серію документів про партнерство, яке, однак, не передбачає їхнього вступу в найближчому майбутньому до Євросоюзу.

Концепція Більдта-Сікорського, яка фактично закриває перед країнами на схід від нинішніх кордонів Євросоюзу перспективу вступу до ЄС, надійде на розгляд засідання міністрів закордонних справ ЄС, що відкривається 25 жовтня.

Читайте також:

Європарламентар: резолюція схилить Україну в бік Росії

Янукович чекає план по безвізовому режиму з ЄС через місяць

Саркозі назвав терміни скасування віз між Росією і Євросоюзом

ПР звинуватила європейську партію в необ'єктивності щодо України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: