Євросоюз закликав Януковича не вбивати демократію

ЄС нагадав Януковичу, що він ще у квітні цього року обіцяв підтримувати плюралізм ЗМІ та забезпечити захист журналістів.

Європейський союз наполягає на тому щоб в Україні демострувалася повага до демократії, верховенства права і прав людини.

Про це йдеться в заяві Євросоюзу в рамках постійно діючої ради ОБСЄ.

В ЄС нагадали обіцянку президента Віктора Януковича, яку він дав у квітні цього року, підтримувати плюралізм ЗМІ та забезпечити захист журналістів.

При цьому ЄС висловлює глибоку стурбованість з приводу зникнення українського журналіста Василя Климентієва в серпні.

"Ми вітаємо особисту зацікавленість президента Януковича в розслідуванні зникнення Климентієва, і його заклик до правоохоронних органів зробити все можливе, щоб його знайти. Ми будемо продовжувати звертати увагу на зміни в розслідуванні", - зазначається в заяві ЄС.

В ЄС впевнені, що вкрай важливо, щоб журналісти могли виконувати свою роботу без страху насильства і залякування. У цьому контексті в Європі висловили стурбованість з приводу останніх повідомлень про випадки насильства та переслідування стосовно працівників ЗМІ.

ЄС сподівається на прогрес в усіх незавершених розслідуваннях у нових і старих кримінальних справах, що стосуються журналістів, зокрема, пов'язаних з вбивством Георгія Гонгадзе.

В Європі вітають запланований візит представника ОБСЄ з питань свободи засобів медіа Дуні Міятович до Києва 11 і 12 жовтня з метою збору з перших рук інформації про становище свободи ЗМІ від усіх зацікавлених сторін, у тому числі представників уряду, громадянського суспільства та журналістів.

ЄС висловлює надію на плідну співпрацю з українською владою своєї місії і знову заявляє про свою прихильність до поглиблення відносин з Україною.

Читайте також:

За чотири роки в Україні на 20% поменшало прихильників демократії

У ПАРЄ занепокоєні обмеженням демократичних свобод в Україні

Кравчук побачив, як Янукович встановлює тоталітаризм

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: