Євросоюзу все одно, хто стане новим президентом України

Президент Європарламенту запевнив, що ЄС буде підтримувати Україну не залежно від того, хто переможе на президентських виборах.

Президент Європейського парламенту Єжи Бузек упевнений, що результати майбутніх президентських виборів в Україні не зможуть вплинути на подальший розвиток відносин Києва і Брюсселя.

"Я вірю, що Україні потрібна підтримка і допомога Європейського Союзу, особливо під час кризи. Тому я не думаю, що хто-небудь зможе дозволити собі під час цього важкого економічного періоду уповільнити наше співробітництво," - заявив президент Бузек в Брюсселі напередодні візиту в Україну.

Я вірю, що, незважаючи на президентську кампанію, в інтересах народу України, щоб їхні політичні лідери намагалися долати політичні розбіжності, гарантуючи довгострокову політичну стабільність, і працювали разом на шляху спільної мети європейської інтеграції ", - вважає політик.

"З цим візитом я хочу принести месидж про солідарність ЄС з Україною під час економічної кризи та підкреслити важливість збереження політичного балансу і стабільності в Україні, незважаючи на що проходить виборчу кампанію," - повідомив він.

Президент Європарламенту висловив надію, що майбутні вибори глави держави в Україні будуть вільними, справедливими і прозорими.

Європейський політик також очікує, що в ході нинішнього візиту відбудеться широка дискусія щодо подальшого поглиблення міжпарламентських відносин між Верховною радою та Європейським парламентом.

"Особливий інтерес під час моїх зустрічей буде представляти для мене наше майбутнє співробітництво в рамках нової Парламентської асамблеї Евронест (EURONEST - міжпарламентська асамблея, створена в рамках Східного партнерства), якому я надаю важливе значення", - сказав він.

Президент Європарламенту відзначив, що у зв'язку з роботою Евронеста має особисті очікування від Верховної ради, яка "повинна відігравати провідну роль з урахуванням розміру країни (України) та її геополітичної і стратегічної важливості".

Говорячи про розвиток України за останні п'ять років, Бузек відзначив, що "за цей час ми стали свідками великого градуса політичної нестабільності і боротьби за владу".

"Як би там не було, незважаючи на ці виклики, демократичні інституції збереглися, і прозорий спосіб проведення за цей період виборів довели, без будь-яких сумнівів, що Україна - демократична країна. Це - велике досягнення, яке, як я вірю, невідворотно", - заявив він.

Крім того, наголосивши на необхідності проведення в Україні низки політичних, судових і соціально-економічних реформ для досягнення сумісності між Україною та ЄС, Бузек висловив думку, що "ключі для успіху в майбутньому знаходяться в руках політичної еліти в Києві і залежать від спрямованості і бажання" .

Нагадаємо, візит президента Європарламенту до України пройде 21-22 грудня на запрошення голови Верховної ради Володимира Литвина.

Читайте також:

ЄС заявляє, що не підтримує жодного з кандидатів у президенти України

Євросоюз приєднав Україну до Енергетичного співтовариства

До України приїде президент Європарламенту

Європейський експерт: Україна не має шансів на вступ в ЄС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: