Їх "повінчав" Майдан: історія подружжя, яке звели події 2014 року

Їх "повінчав" Майдан: історія подружжя, яке звели події 2014 року

Фото: УНІАН

Дива трапляються, каже подружжя, але якщо за них сильно боротися. Наголошують, що цьому їх навчив Майдан.

Ольгу й Анатолія Кептанарів "повінчав" Майдан, і одразу ж розлучила війна. Чоловік вижив у смертоносних боях, щоби потім боротися далі - за себе і за свою сім'ю.

Про те, чим колишній майданівець займається в мирному житті і як народилася ідея, яка зробила його самостійним підприємцем, 21 лютого йдеться в сюжеті ТСН.Тижня.

"Горить, вибухає, біда. Я - кулеметник, бігаю… Так все темно, неприємно. І тут дівчинка біжить між цими пострілами. Блакитні очі, білявка з двома заплетеними косами. Там холодно, але вона в платтячку. Я її забираю, бо все вибухає, і кажу: "Дівчинко, де твої батьки?!" А вона каже: "Тату, я прийшла до тебе", - згадує своє сновидіння Анатолій Кептанар.

Через кілька днів після цього йому подзвонить дружина, аби повідомити, що народила дівчинку. "Кажуть, як назвати? А я думаю: "Може, Вікторія? Це ж все-таки "Перемога" на будь-якій мові світу", - додає чоловік. 

Їхню спільну перемогу Ольга носила під серцем, коли Толік пішов воювати. Страшний початок боїв 2014 року навіть не дав їм "притертися" як подружжю. Лічені тижні після розпису - й одразу фронт.

"Одного разу він мені подзвонив серед ночі. Реальна була небезпека. Він думав, що загине. І він прощався… Я вже з животом таким, а він дзвонить, каже: "Виховай дитину. Скажи, що я її любив", - згадує дружина майданівця.

Анатолій Кептанар пішов на Майдан, коли й Майдану як-такого ще не було, але вже був "Беркут". "Перший розгін коли був, ми почали співати гімн. І в рупор хтось крикнув: "Бий хохлів", - згадує він. - Я один раз встав - поклали мене. Піднімали мене кийками і всім. Потім я зрозумів, шо я виплюнув зуби. Я не міг в голові вкласти: як це так? За що? За гімн України?!"

Ну, а далі - барикади, коктейлі Молотова і найстрашніші дні у його житті. Каже, всі жахи війни на Сході не так лякали пізніше, як початок масових убивств на Майдані. 

Подружжя познайомилося у Faсebook, Ольга залишила коментар під дописом з історією Анатолія. "Побачила таких дві фотографії. Там хлопець такий… в арафатці. І історія про Толіка, якому 28 років, який з Кам’янця-Подільського, і який дуже багато пережив", - ділиться жінка.

Вони розпочали переписку, і через тиждень зідзвонилися. А далі - все як у кіно: розписка заледве не на полігоні і довгий рік очікування на чоловіка з дитиною під серцем. Поки їй не зателефонували, щоби повідомити, що Толік розбився. Тиждень чоловік залишався в комі.

"Перелом основи черепа і дирка в черепі. З лівої сторони в мене залізо зараз. Зуби залізні, мозок залізний. Все добре. Я взагалі найщасливіша людина у світі", - каже Анатолій.

Вже два з половиною роки сім'я Кептанарів господарює під Львовом. Дива трапляються, каже подружжя, але якщо за них сильно боротися. Наголошують, що цьому їх навчив Майдан. Та найголовніше, вони саме ті люди, на плечах яких тримається ідея незалежної України.

Вони ті, хто робить життя власними руками. Хотіли бачити Україну в Європі - вийшли на Майдан. Напав ворог на їхню країну - взяли в руки зброю і пішли її боронити. А треба будувати власний дім - розпочали свою справу. 

І не думайте, що їх оминули депресії, посттравматичний синдром після війни чи тяжкі сімейні притирання. Просто ці люди не опускають рук. Ось і зараз зібралися, подумали... і знайшли себе у виробництві чорносливу. Кажуть, дві тони на рік дають змогу жити і будувати величезні плани. Обоє вишколюються на підприємців, заклали свій сад. Детальніше - в сюжеті.

Новини тижня: історія пари, яку звели події на Майдані у 2014 році

Новини тижня: історія пари, яку звели події на Майдані у 2014 році

Повʼязані теми:

Наступна публікація