Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Їм аплодує Москва": в ОУН хочуть вибачень від Польщі через заборону "бандерівської ідеології"

За словами Червака, Польщі треба отямитися.

Голова ОУН Богдан Червак  відреагував на ухвалений парламентом Польщі закон про заборону "бандерівської ідеології".

На своїй сторінці у Facebook він зазначив, що закон про «злочини українських націоналістів» сейм Польщі ухвалив «вночі, ховаючись від людей і світу».

«Власне, про «злочини». Нагадую полякам, що під час подій Другої світової війни поляки мали свою державу. Навіть існував польський екзильний уряд в Лондоні, від імені якого творилися безчинства на Волині і Галичині. Українці власної держави не мали. А недержавна нація має право на усі форми і методи боротьби, включно збройні. Інакше вона ніколи не матиме своєї держави. Наголошую – ніколи! Усі злочини поляків на території України творилися від імені Польщі. Але ніхто і ніколи не зможе звинуватити у злочинах державу Україна», - написав він.

Вночі, ховаючись від людей і світу, сейм республіки Польща схвалив закон про «злочини українських націоналістів». Власне...

Опубліковано Богданом Черваком 1 лютого 2018 р.

За словами Червака, сейм Польщі може з цього приводу ухвалювати будь-які закони, але вони ніколи «не змінять нашого ставлення до людей, які билися і вмирали тільки за те, щоб на українській землі не було польських, московських, мадярських, румунських і будь-яких інших окупантів, а була незалежна держава української нації».

«Поляки також мають розуміти, що сьогодні їм аплодує Москва, але вже завтра московський чобіт може топтати їхню землю. Принаймні, так було вже не один раз. Щоб цього не сталося, їм треба отямитися і просити вибачення в українців. Ми все зрозуміємо», - підсумував Червак.

Нагадаємо, сьогодні, 1 лютого, близько третьої години за київським часом Сенат Польщі ухвалив без поправок закон про Інститут національної пам'яті Польщі. Документ передбачає кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків. 

ВідеоСенат Польщі ухвалив скандальний закон щодо українських націоналістів

Тепер там каратимуть за заперечення того, що українські націоналісти в минулому столітті чинили злочини проти поляків. Польські політики внесли поправки до закону про Інститут національної пам'яті. Штраф чи позбавлення волі на строк до трьох років загрожуватиме тим, хто підтримує дії ОУН та УПА, які поляки вважають злочинними.

Сенат Польщі ухвалив скандальний закон щодо українських націоналістів

26 січня Сейм Польщі ухвалив закон про зміни до закону про Інститут національної пам’яті. Законопроект складається з двох частин. Згідно з першою, до відповідальності притягуватимуться усі, хто заперечує, підтримує або пропагує злочинні, на думку поляків, дії ОУН та УПА. Закон стосується визначення злочинів українських націоналістів та українських організацій, що співпрацювали з Третім рейхом. У другій групі змін йдеться про кримінальну відповідальність осіб, які очорнюють роль Польщі в Другій світовій війні, скажімо, пишуть про "польські табори смерті".

Міністерство закордонних справ України заявило, що глибоко стурбоване фактом ухвалення Сеймом Польщі цього закону.

"Хотіли б нагадати авторам проекту цього законодавчого акта, що українці, як і поляки, зазнали надзвичайно великих страждань від тоталітарних режимів в роки Другої світової війни, а також самовіддано боролися за свободу своєї Батьківщини. У цьому контексті надзвичайну стурбованість викликає намір зобразити українців виключно як "злочинних націоналістів" та "колаборантів третього рейху", - йдеться у заяві МЗС.

Ізраїль закликав Польщу внести зміни до законопроекту. Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху сказав, що він доручив своєму послу зустрітися з прем'єр-міністром Польщі Матеушем Моравіцьким, щоб висловити заперечення проти законопроекту, який передбачає покарання до трьох років ув'язнення за використання таких фраз, як "польські табори смерті". 

Залиште свій коментар

Вибір редакції