Ймовірність повномасштабної війни з РФ і перший відкритий напад росіян: як Порошенко пояснив необхідність воєнного стану

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Ймовірність повномасштабної війни з РФ і перший відкритий напад росіян: як Порошенко пояснив необхідність воєнного стану

УНІАН

Президент дав інтерв'ю українським телеканалам.

Президент України Петро Порошенко 27 листопада дав велике інтерв'ю українським телеканалам, в якому пояснив необхідність запровадження воєнного стану в окремих регіонах України і розповів, які наслідки він матиме для українців.

Чому воєнний стан запроваджено саме зараз

За словами Порошенка, воєнний стан в окремих регіонах України було введено саме тепер тому, що 25 листопада Росія офіційно атакувала Збройні сили України - під своїми прапорами.

"Те, що відбулося 25 листопада - це надзвичайна подія вперше за 4,5 роки російської агресії. Офіційно, без будь-якого зривання шевронів, без "зелених чоловічків" російські військові кораблі у величезній кількості атакували кораблі ВМС ЗСУ", - сказав президент.

"Мета цього воєнного стану - показати, що противник заплатить дуже високу ціну, якщо він вирішить напасти на нас, і що це буде як холодний душ, який зупинить  божевільних, які мають плани атакувати Україну. І якщо агресії не буде, вважайте, що мета цих дій досягнута", - підкреслив Порошенко.

Парубій пояснив алгоритм дій щодо запровадження в Україні воєнного стану

Парубій пояснив алгоритм дій щодо запровадження в Україні воєнного стану

Загроза повномасштабної війни з Росією

Порошенко показав журналістам матеріали розвідувальних даних та супутникові знімки. За його словами, ці матеріали показують, що Росія зосередила біля кордону з Україною велику кількість танків, а у жовтні їх стало втричі більше.

"Розвідка надала декілька доказів. Я їх хочу вам вперше продемонструвати. Це є російська військова база, яка розташована у 18 км від нашого кордону.  За 17 вересня, 24 вересня. Це все танки. Це жовтень. Як ви бачите, кількість танків на базах, які розташовані вздовж нашого кордону, зросла втричі", - сказав глава української держави.

Порошенко показує журналістам матеріали розвідки. / Сайт президента України

Окрім того, за словами Порошенка, в Азовському морі різко зросла кількість російських кораблів.

"Ми бачимо, що в Азовському морі вони розташовані по всій акваторії, роблячи особливу концентрацію в районі Керченського каналу. Тобто вони знали, вони готувалися. Це були цілеспрямовані дії, з підведенням необхідної для них авіації, підведенням засобів радіоелектронної боротьби, з підведенням десанту, спецназу. І всього іншого", - зазначив президент.

Порошенко акцентував увагу на тому, що усі ці танки та кораблі нікуди не поділися, вони залишаються на своїх місцях.

"І тому я хочу, щоб ніхто не думав, що це – забавки або іграшки. Країна знаходиться під загрозою повномасштабної війни з Російською Федерацією", - підкреслив президент, зазначивши, що введення воєнного стану було необхідністю.

Порошенко не зможе подовжити воєнний стан автоматично

Українське законодавство не передбачає можливості для президента автоматичного подовження режиму воєнного стану без згоди Верховної Ради. Президент зазначив, що воєнний стан запроваджується на 30 днів і термін його дії завершується 26 грудня.

"Були абсолютні нісенітниці вчора у Верховній Раді, коли всіх лякали тим, що президент без Верховної Ради продовжить дію воєнного стану ще на невизначений термін. Закон не передбачає таких можливостей. І це була пряма дезінформація. Це була спеціально розв’язана компанія фейкових новин або дезінформації навмисно для того, щоб збити прийняття цього Закону", - сказав Порошенко.

Як "гібридний" воєнний стан вплине на буденне життя українців

Як "гібридний" воєнний стан вплине на буденне життя українців

Що буде з виборами в ОТГ

На 23 грудня 2018 року в Україні були призначені вибори в об'єднані територіальні громади, але вибори під час воєнного стану проводитися не можуть. Порошенко запевняє, що зробить усе, щоб врешті решт вони відбулися.

"Я зроблю усе від мене залежне, щоб на наступне пленарне засідання Верховної Ради України підготувати необхідні законодавчі ініціативи, які будуть мати обмежений термін дії до кінця поточного року, які б дозволили провести вибори в об’єднаних територіальних громадах", - сказав глава держави в інтерв'ю українським телеканалам.

ТСН.ua

Порошенко намагався поговорити з Путіним про захоплених моряків

Президент України Петро Порошенко заявив, що після нападу та захоплення українських кораблів Росією він намагався поговорити з президентом РФ Володимиром Путіним, але не отримав відповіді від російської сторони.

"Вночі я замовив розмову з президентом Росії Путіним, ми не отримали відповіді, і я був вимушений звернутися до канцлера Німеччині, щоб вона переговорила з Путіним з метою негайного звільнення українських воїнів і українських кораблів", - заявив Порошенко.

Втім, у Кремлі цю інформацію заперечують. Речник російського лідера Дмитро Пєсков сказав, що "будь-яких телефонних контактів президентів не було".

Родичі полонених моряків називають судовий процес у Сімферополі незаконним

Родичі полонених моряків називають судовий процес у Сімферополі незаконним

 

Наступна публікація