Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Йога і розумний лікар: науковці розповіли, як позбутися гриж хребта без операцій

Супрун має рацію, коли радить не поспішати під ніж хірурга при проблемах зі спиною.

Не вщухають суперечки навколо поста виконувачки обов’язки міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, де вона написала, що лише одна з трьох гриж дисків хребта потребує операції, а решта розсмоктуються. Ці дані базуються на дослідженнях у закордонних клініках, тоді як в Україні популярною практикою залишається видалення грижі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Марина – тренер з йоги, її занурення у практику почалося зі страшенного болю у спині, після котрого діагностували міжхребцеву грижу. "Відмовляли ноги аж до того, що я по квартирі пересувалася навкарачки", - розповіла вона. Уколи та консультації розтяглися на три роки, аж поки жінці не порадили в санаторії йогу. Через кілька місяців проблему було вирішено – хребет більше Марину не турбує і вона вільно виконує вправи будь-якої складності.

ВідеоСупрун розвіяла міф щодо необхідності оперувати грижі

Не вщухають суперечки навколо поста Уляни Супрун. Вона написала, що лише одна з 3 гриж дисків хребта потребує операції, а решта - розсмоктуються. Ці дані базуються на дослідженнях у закордонних клініках. Тоді як в Україні популярною практикою залишається видалення грижі. То яким же є сучасне лікування, і за яких умов грижі таки розсмоктуються – далі у сюжеті.

Супрун розвіяла міф щодо необхідності оперувати грижі

Нейрохірург Ігор Курілець пояснює, що розсмоктування гриж – це природна здатність людського організму. Дослідження показують, що близько 70% гриж здатні розсмоктатися самі собою, але для цього потрібно від 3 до 12 місяців. Тільки у 5% потрібне оперативне втручання. Разом із тим некоректно поставлений діагноз і невчасно прооперована грижа може призвести до інвалідності. Пан Георгій тягнув з операцією роками, ходив до мануальних терапевтів, які загубили йому хребет остаточно, тому видаленням грижі не обійшлося – довелося встановлювати штучну конструкцію,  яка фіксує хребет.

Про грижу і методи її лікування рішення має приймати медик. Лікарі рекомендують в якості страховки від проблем зі спиною скидати вагу і займатися спортом. "Що краще працюють м’язи, чи вони потужніші – тим менше навантаження на сам хребет", - пояснюють вони. Тому лежати на дивані з подвійною порцією картоплі і чекати, коли грижа розсмокчеться, не варто. Лікарі в один голос радять помірні фізичні навантаження після завершення гострого періоду болей. Марина впевнена, що заняття йогою для цього підходять якнайкраще – вони збігаються з так званим  комплексом Макгілла. Це канадський професор, який в умовах лабораторії біомеханіки довів, що саме ці вправи зміцнюють м’язи спини і стабілізують хребет.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Залиште свій коментар

Вибір редакції