ЮНЕСКО може внести Софію Київську та Лавру до об’єктів під загрозою

Місія рекомендує повідомити Україну про можливість розгляду питання про переведення цих об’єктів до списку всесвітньої спадщини під загрозою.

33-тя сесія Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО попередила Україну, що може розпочати процес занесення Києво-Печерської лаври і Софії Київської у так званий ”список під загрозою”.

Про це повідомив заступник голови Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Михайло Скуратовський.

Він нагадав, що у березні цього року в Україні перебувала Комісія ЮНЕСКО, яка перевіряла стан Києво-Печерської лаври та Софії Київської, які включені до списку світової культурної спадщини і перебувають під охороною цієї міжнародної організації.

На основі звіту цієї місії Комітет всесвітньої спадщини ухвалив резолюцію щодо України.

Скуратовський зачитав окремі положення резолюції, у якій підкреслюється, що через неефективну систему управління об’єктами є серйозні ризики для них.

Так, сьогодні так чи інакше Лаврою опікуються і Міністерство культури, і Міністерство будівництва та регіонального розвитку, і столична мерія, і служителі церкви. Тому місія ЮНЕСКО рекомендує передати об’єкт в управління однієї установи, а краще - утворити координаційну раду.

Також рекомендується розширити буферну зону Софійського собору до вулиці Хрещатик, території Бесарабської площі і ринку включно, а також розширити буферну зону Лаври до земляних валів “Мистецького арсеналу”.

ЮНЕСКО просить припинити будівельні роботи в буферних зонах, які загрожують Лаврі і Софії. Місія рекомендує ввести мораторій на вже заплановане будівництво: забудова навколо території земляних валів “Мистецького арсеналу”, готельного комплексу біля Церкви Спаса на Берестові та багато інших об’єктів у буферних зонах пам’яток історії.

Також місія рекомендує об’єднати у рамках генерального плану Києва основні і детальні плани розвитку міста, пам’яток та їхніх буферних зон. Також необхідно забезпечити план збереження самих пам’яток, в тому числі заходи щодо реставрації Лаврських печер.

Підсумовуючи вищенаведене, “місія рекомендує, щоб Комітет всесвітньої спадщини повідомив Україну про можливість розгляду питання про переведення об’єкту до списку всесвітньої спадщини під загрозою у випадку, якщо рекомендовані експертами заходи не будуть вжиті у повній мірі”.

Ця резолюція є попередженням Україні. “Наступна сесія або через сесію, коли Комітет культурної спадщини вирішить знову заслуховувати Лавру та Софію, питання виключення може виникнути”, - зауважив Скуратовський.

Нагадаємо, на сьогодні до списку світової культурної спадщини входять два українських об’єкти - Києво-Печерська лавра і Софія Київська як один об’єкт, а також історичний центр Львова.

Читайте також:

ЮНЕСКО: половина мов у світі на межі зникнення

Богослужіння з Києво-Печерської лаври транслюватимуть в Інтернеті

Відкрилася Всесвітня цифрова бібліотека

В Києво-Печерській Лаврі обвалилася стіна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: