ЮНЕСКО не визнає заповідник "Херсонес" в Криму російським

Про це повідомила представник Росії при організації.

Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури визнає музей-заповідник "Херсонес Таврійський" лише українським. На це поскаржилася представник Росії при ЮНЕСКО Елеонора Митрофанова.

"На сьогоднішній день ЮНЕСКО не визнає. Було голосування в ООН, поки що Крим не визнаний російським у міжнародно-правовому розумінні цього питання. Україна виходить з того, що цей об'єкт культурної спадщини належить Україні, жодні російські закони там не діють, що де-факто не так", – сказала Митрофанова.

Російська представниця стверджує, що після анексії Криму для заповідника виділили кошти і там проводиться реставрація. Крім того запевняє, що постійно звітує перед ЮНЕСКО.

У серпні 2015 року "Херсонес Таврійський" указом президента РФ Володимира Путіна оголосили "російською культурною спадщиною" і поставили йому за начальника священника. Щоправда працівники заповідника збунтувались через таке призначення та змусили його звільнити.

Український Херсонес став культурною спадщиною Росії

Дмитро Медвєдєв підписав відповідне розпорядження, йдеться у заяві російського уряду. Національний заповідник «Херсонес Таврійський» розташований на території анексованого Криму та внесений до списку ЮНЕСКО. Відтепер унікальний музей під відкритим небом внесли до реєстру об’єктів культурної спадщини народів Російської Федерації. Раніше вітчизняне МЗС вже заявляло – таким кроком Росія ігнорує міжнародне право та намагається привласнити культурні цінності України.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: