ЮНЕСКО вшанувала жертв Голодомору

Конференція ЮНЕСКО, до складу якої входять 193 країни, одноголосно прийняла Резолюцію про "Вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні".

34-а сесія Генеральної конференції ЮНЕСКО, до складу якої входять 193 країни, одноголосно прийняла Резолюцію про "Вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні".

Про це повідомили в прес-службі Міністерства закордонних справ України.

Голодомор
Архів
ЮНЕСКО вшанувала жертв Голодомору
Як зазначається в повідомленні, Генеральна конференція ЮНЕСКО, нагадуючи про Голодомор 1932-33 років, через який загинули мільйони безвинних українців, висловила впевненість у тому, що трагедія Голодомору, яка була викликана жорстокими діями та політикою тоталітарного сталінського режиму, має стати попередженням сучасним та майбутнім поколінням з метою дотримання демократичних цінностей, прав людини та законності.

У тексті Резолюції Генеральна конференція ЮНЕСКО вшанувала пам`ять загиблих та висловила співчуття жертвам Голодомору 1932-33 років в Україні та жертвам голоду, що також мав місце у Росії, Казахстані та інших частинах колишнього СРСР.

Генеральна конференція також привітала ініціативу України щодо організації заходів до 75-річчя Голодомору 1932-33 років в Україні та запросила країни-члени ЮНЕСКО розглянути питання своєї участі у пам’ятних заходах.

Крім того, Генеральна конференція звернулася до країн-членів ЮНЕСКО із закликом поширювати інформацію про Голодомор шляхом її включення до просвітницьких та науково-дослідних програм з метою засвоєння майбутніми поколіннями уроків цієї трагічної сторінки історії.

Питання вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років було внесено Україною у співавторстві з 45 іншими країнами-членами ЮНЕСКО: Азербайджаном, Алжиром, Аргентиною, Бангладеш, Буркіна-Фасо, Венесуелою, Габоном, Гватемалою, Гвінеєю, Гондурасом, Грузією, Демократичною Республікою Конго, Екваторіальною Гвінеєю, Естонією, Замбією, Зімбабве, Казахстаном, Камеруном, Канадою, Кенією, Коста-Рікою, Кот-д’Івуаром, Кувейтом, Киргизстаном, Латвією, Литвою, Маврикієм, Мадагаскаром, Македонією, Молдовою, Монако, Нігером, Нігерією, Парагваєм, Перу, Польщею, Свазілендом, Сенегалом, США, Суринамом, Таджикистаном, Уругваєм, Філіппінами, Францією та Чехією.

Президент України Віктор Ющенко уже привітав ухвалення ЮНЕСКО резолюції про вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні.

"Ця резолюція – свідчення того, що робота, проведена Україною, політичними силами, дипломатією за останні два роки стосовно Голодомору в Україні отримала визнання у 193 країнах світу", – сказав Президент сьогодні в інтерв’ю журналістам українських видань – газет "Дзеркало тижня", "Сільські вісті", "Україна молода", "День" та "Факти".

Як повідомляє прес-служба голови держави, при цьому Віктор Ющенко наголосив, що ЮНЕСКО стала першою міжнародною організацією, яка ухвалила таку резолюцію. "Міжнародна спільнота вперше у такому масштабі прийняла консолідоване рішення стосовно визнання Великого Голоду 1932-33 років", – зауважив голова держави.

Президент також висловив упевненість, що прийде час, коли Голодомор більшість країн світу визнають актом геноциду Українського народу.

Говорячи про зусилля, яких сьогодні докладає Україна у світі в цьому напрямку, Віктор Ющенко наголосив: "Ми проводимо десятки виступів, Інститут пам’яті проводить десятки конференцій, немає такого парламенту світу, до якого б не пішло моє послання відносно теми визнання Голодомору 1932-33 рр. геноцидом Українського народу".

При цьому президент висловив побажання, щоб українська нація у цьому питанні була "більш консолідованою".

ВідеоЮНЕСКО не визнала голодомор геноцидом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: