ЮНЕСКО закликає вшанувати жертв Голодомору

Генеральна конференція ЮНЕСКО закликає країни ЮНЕСКО вшанувати пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Генеральна конференція ЮНЕСКО закликає країни ЮНЕСКО вшанувати пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства закордонних справ.

Відповідно до повідомлення, 1 листопада 34-а сесія Генеральної конференції ЮНЕСКО прийняла резолюцію про вшанування пам'яті жертв Голодомору в Україні. Генеральна конференція зазначила, що трагедія Голодомору повинна стати попередженням нинішньому й майбутньому поколінням з метою дотримання демократичних цінностей, прав людини й закону.

У тексті резолюції Генеральна конференція ЮНЕСКО висловлює співчуття жертвам Голодомору 1932-33 років в Україні й жертвам голоду, що був у Росії, Казахстані й інших країнах колишнього СРСР.

Крім цього, Генеральна конференція привітала ініціативу України щодо організації пам'ятних заходів із нагоди 75-річчя Голодомору 1932-33 років і закликала країни-члени ЮНЕСКО розглянути питання своєї участі в пам'ятних заходах.

Організація також звернулася до країн-членів ЮНЕСКО із закликом поширювати інформацію про Голодомор шляхом її включення в просвітницькі й науково-дослідні програми з метою засвоєння майбутніми поколіннями уроків цієї трагедії.

У свою чергу перший заступник міністра закордонних справ Володимир Огризко підкреслив величезне значення резолюції, а також важливість залучення міжнародних структур до визнання й осуду Голодомору в Україні.

"Уперше в резолюції зафіксоване поняття Голодомору, до цього вживали поняття голод, злочин. Було чітко визначено, що Голодомор був в Україні, а в інших регіонах СРСР був голод", - заявив Огризко.

Він також вважає, що завдяки цій резолюції Україна одержала можливість довести те, що було неясно раніше, а саме наявність політики сталінського режиму, спрямованої на знищення українців. Дипломат вважає, що це дуже важливо для всього світу.

"Цим ми достукалися до сердець людей, які живуть в 193 країнах світу, закликали їх поширити інформацію про Голодомор, вшанувати пам'ять жертв, і проводити наукові дослідження", - зазначив Огризко.

Відповідаючи на запитання про можливу відповідальність Росії за Голодомор 1932-33 років, Огризко заявив, що мова йде про осуд виключно комуністичного сталінського режиму.

"Якщо Росія бере це на себе, тоді це питання не до нас", - додав він.

Як повідомлялося, 4 жовтня Міністерство закордонних справ подало на розгляд ЮНЕСКО проект резолюції про інформування країн-членів ЮНЕСКО про Голодомор 1932-1933 років в Україні.

Президент Віктор Ющенко оголосив 2008 рік роком пам'яті жертв Голодомору 1933-32 років. В 2006 Верховна рада визнала Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу. 25 листопада Україна шанує пам'ять жертв голодоморів і політичних репресій.

У результаті Голодомору 1932-1933 років, за різними оцінками, загинуло від 3 до 7 млн. людей. Крім того, за даними низки істориків, в Україні були голодомори в 1921-23 й в 1946-47 роках.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: