ЮНЕСКО збирається внести Софію Київську до "чорного списку"

У разі включення "Софії" до чорного списку, за правилами ЮНЕСКО, до реєстру всесвітньої спадщини не можна буде додати будь-які інші об'єкти, розташовані в Україні.

Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО на 34-й сесії, яка проходить зараз в Бразилії, відмовився включити Андріївську церкву та церкву Святих Кирила і Афанасія Олександрійських до списку всесвітньої культурної спадщини.

Більше того, в ЮНЕСКО заявляють про можливість внесення Національного заповідника "Софія Київська" до так званого "чорного списку" об'єктів, що перебувають під загрозою руйнування, пише "КоммерсантЪ-Україна".

Причиною цього є зведення елітних житлових будинків на прилеглих до пам'ятки територіях - вулиці Гончара і Пейзажній алеї. Ці вулиці розташовані у так званих буферних зонах заповідника, тому будівництво там заборонено.

Супротивники зведення житлового будинку на Пейзажній алеї домоглися зупинки будівництва, проте представники компанії-забудовника заявляють, що не мають наміру відмовлятися від своїх планів.

Якщо після внесення "Софії Київської" до чорного списку забудова буферних зон не припиниться, заповідник може бути виключений зі списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. Крім того, у разі включення "Софії" до чорного списку, згідно з правилами ЮНЕСКО, до реєстру всесвітньої спадщини не можна буде додати будь-які інші об'єкти, розташовані на території України.

Керівники заповідника переконані, що "Софія Київська" не потрапить до чорного списку. "Нещодавно до нас приїжджала комісія ЮНЕСКО, яка засвідчила, що "Софія" перебуває в цілісному і автентичному стані, тому розмови про її внесення до чорного списку позбавлені підстав. Це непорозуміння", - заявили в керівництві заповідника.

З цією думкою не згодні противники забудови буферної зони "Софії Київської".

"На жаль, плани ЮНЕСКО (про внесення "Софії" до чорного списку) дійсно можуть втілитися в життя, оскільки будівництво на прилеглих до заповідника територіях велося і ведеться абсолютно незаконно і псує зовнішній вигляд столиці", - зазначив організатор численних пікетів проти забудови буферної зони заповідника, голова громадської організації "Порядок і достаток" Олександр Місюра.

До списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО в Україні входять Національний історико-культурний Києво-Печерський заповідник (Києво-Печерська лавра), Національний заповідник "Софія Київська", історичний центр Львова, букові ліси в Карпатах і частина геодезичної дуги Струве, що проходить через територію країни.

За словами прес-секретаря ЮНЕСКО Сью Вільямс, Андріївська церква та церква Святих Кирила і Афанасія Олександрійських не були включені до переліку, оскільки Україна не надала достатньої кількості інформації про ці об'єкти. Тому українській стороні надали час для підготовки відповідних матеріалів.

Включення об'єктів до списку культурної спадщини ЮНЕСКО сприяє їх популяризації та забезпечує пріоритетність при залученні фінансових коштів для підтримки їх у належному стані.

Читайте також:

Києво-Печерську Лавру передали в державну власність

Київрада зупинила скандальну забудову Софії Київської і Лаври

ЮНЕСКО шоковане недбалим ставленням до архітектурних пам'яток Києва

Зятю Черновецького дали ділянку в заповіднику "Софія Київська"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: