Юрій Єхануров святкує день народження

Колишньому голові Міноборони Юрію Єханурову виповнився 51 рік.

Екс-міністр оборони Юрій Єхануров відзначає 23 серпня свій 51-й день народження.

Юрій Єхануров народився в селі Белькачи Учурського району Якутії. У 1963 році закінчив Буйськую восьмирічну школу Бічурського району Республіки Бурятії. Пізніше - Київський будівельний технікум, Київський інститут народного господарства.

Єхануров має солідний досвід роботи в будівельній індустрії. Трудову діяльність початків в 1967 році на заводі залізобетонних виробів тресту "Київміськбуд N4", де пройшов шлях від майстра до директора. Потім займав керівні пости в трестах "Буддеталь", "Київміськбудкомплект", "Главкиївміськбуд".

З отриманням Україною незалежності Єхануров обіймає різні керівні посади, пов'язані з формуванням державної політики, перш за все в економічній сфері, починаючи від глави Фонду держмайна, закінчуючи посадою Міністра економіки.

Саме Єхануров стояв у витоків ФДМУ й української приватизації. Проведена під його керівництвом мала приватизація заклала фундамент для розвитку в Україні малого і середнього підприємництва.

З 1998 по 2000 рр. Єхануров - народний депутат, заступника голови Комітету ВР з економічної політики, управління народним господарством та інвестицій. Був членом Народно-демократичної партії і її фракції у ВР. З 1999 по 2001 рр. він - Перший віце-прем'єр в уряді Віктора Ющенка.

Після відставки Кабміну, з червня по листопад 2001 року, - перший заступник председателя - керівник Головного управління організаційної і кадрової політики і взаємодії з регіонами адміністрації Леоніда Кучми.

Після виборів 2002 роки у складі блоку "Наша Україна" знову стає народним депутатом. Очолює Комітет з питань промислової політики і підприємництва. 1 квітня 2005 року призначений главою Дніпропетровської обласної держадміністрації.

А ще через п'ять місяців президент Ющенко призначає Єханурова в.о. прем'єр-міністра, відправивши у відставку Юлію Тимошенко. Після переговорів Ющенка з керівниками опозиційних фракцій і підписання Меморандуму про взаєморозуміння Верховна рада підтримала кандидатуру Єханурова на прем'єрській посаді.

У січні 2006-го за підсумками "газових" переговорів з Росією парламент висловив уряду недовіру і відправляє у відставку ("за зраду національних інтересів"). Проте це не перешкодило Єханурову і міністрам його Кабміну продовжити роботу в уряді в ранзі "в.о.". На думку більшості спостерігачів, прибічники відставки керувалися тоді виключно політичними міркуваннями.

На парламентських виборах-2006 Єхануров був першим номером в списку блоку політичних партій "Наша Україна". 4 серпня 2006 року у зв'язку з обранням прем'єр-міністром Віктора Януковича Єхануров звільнив посаду в Кабміні і перейшов на роботу у ВР.

Після розподілу посад в парламентських комітетах виявився рядовим членом Комітету з питань науки і освіти. У 2007 р. після дострокових виборів Верховної ради і створення коаліції БЮТ і НУ-НС був призначений Міністром оборони.

У червні 2009 року виявився в центрі скандалу із зловживаннями в оборонному відомстві і був відправлений у відставку. Зі свою чергу Єхануров всі звинувачення Головного контрольно-ревізійного управління відкидає.

Читайте також:

БЮТ: Єхануров незаконно працює в Секретаріаті Ющенка

Єхануров програв суд за крісло міністра оборони

Єхануров поскаржився журналістам на низьку зарплату

Єхануров: незабаром мене проклинатимуть дуже багато людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: