Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Юрист знайшов слабке місце у новому законі про паркування

Оскаржити його норми матимуть підстави ті автовласники, які віддали право користування іншим особам.

На ситуацію з паркуванням у Києві скаржаться як водії, так і пішоходи, бо місць не вистачає, а залишені машини часто заважають рухові. Поліцейські найчастіше нічого вдіяти не можуть, бо виписати протокол можна тільки за наявності водія, а евакуювати машину є підстави, тільки якщо вона перекриває рух іншому транспорту, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Такий стан справ покликаний змінити новий закон, ухвалений Радою – за ним, евакуювати автомобіль можна буде з зупинок і смуг громадського транспорту, з пішохідних переходів, перехресть, із другої смуги, а разом із поліцейськими цим займатимуться нові чиновники – інспектори з парковок. "Це будуть службовці органів місцевого самоврядування. Надаємо їм право фотографувати, фіксувати, складати протоколи", - розповів один із авторів законодавчого документу Антон Геращенко.

ВідеоЯкі новації чекають на українських автомобілістів наступного року

Нові чиновники, відповідальні за паркування, евакуація автомобілів та заочні протоколи. Відповідний закон ухвалила Рада напередодні. Він набуде чинності за півроку після його публікації. Журналісти ТСН уже зараз з'ясували, що саме змінить новий закон.

Які новації чекають на українських автомобілістів наступного року

Іще однією новацією стане фото та відео в якості доказів – їх патрульні або ж інспектори мають зняти не менше, як із двох ракурсів з прив’язкою до місця, часу і координат. Власникам машин уже радять внести свої телефонні номери до єдиного реєстру, аби в разі евакуації авто водієві приходило SMS-оповіщення про те, де шукати автомобіль. Зі штрафмайданчиків майно повертатимуть лише після оплати штрафу та послуг евакуатора. Якщо ж автомобіль під заборонним знаком вирішать залишити на місці, то власника зможуть оштрафувати заочно – для цього треба буде лише роздрукувати протокол і прикріпити його на лобове скло за щітку. Папір не промокатиме, а в документі буде посилання на сайт, де водій знайде фото чи відеодокази свого порушення.

На платних майданчиках автомобілі ідентифікуватимуть за паркувальними талонами. Якщо під лобовим склом його не виявиться, то на водія можуть скласти протокол, причому також заочно. Усі штрафи автоматично лягатимуть на власника авто, і тут юристи вбачають несправедливість закону. "Будь-яка юридична відповідальність прив'язана не до майна, а до конкретної особи, яка вчинила протиправне діяння. Люди будуть у масовому порядку ці постанови оскаржувати із посиланням на конституційні норми", - прогнозує адвокат Вадим Володарський.

Штрафи за покинуті автомобілі на євробляхах покладатимуть на людину, яка авто ввезла в країну – таку особу шукатимуть через прикордонників. Іноземцям планують вручати протоколи під час перетину кордону.

Кореспондент ТСН Оксана Муляр

Залиште свій коментар

Вибір редакції