Юристи: Янукович дозволив губернаторам не вивішувати червоні прапори

Юристи заявили, що прийнятий Верховною радою Закон про прапор Перемоги, спрямований Адміністрацією президента до Кабміну для отримання відповідної експертизи, може означати, що Янукович не підпише його.

Той факт, що прийнятий Верховною радою Закон "Про внесення змін до Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років" (щодо порядку офіційного використання копій Прапора Перемоги) спрямований Адміністрацією президента до Кабінету міністрів і Міністерства юстиції для отримання відповідної експертизи, може означати, що до 9 травня президент його, швидше за все, не підпише.

Таке припущення висловили ряд юристів.

На їхню думку, якщо закон таки буде поданий на підпис президенту в суботу або неділю, виникне ряд питань щодо того, чи розглядався він Кабміном і Мін'юстом, оскільки найближчі дні є вихідними в країні.

Таким чином, вважають юристи, по суті, губернатори отримали непрямий дозвіл не вивішувати 9 травня "прапору Перемоги".

Нагадаємо, Закон "Про внесення змін до Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років" (щодо порядку офіційного використання копій Прапора Перемоги) був прийнятий парламентом 21 квітня і лише 5 травня його підписав голова Верховної ради Володимир Литвин.

Згідно з Розпорядженням президента "Про порядок проведення експертизи і підготовки на підпис президенту України законів України" (від 30 травня 1997 р. № 221), копії прийнятих парламентом законів направляються до Кабінету міністрів України на експертизу.

Кабінет міністрів у семиденний строк повертає розглянуту копію закону. Її візують прем'єр-міністр, а також міністр, у компетенції якого знаходяться питання, які регулюються цим законом. Підпис ставить також міністр юстиції України, і повідомляє про зауваження і пропозиції щодо підпису або ветування закону.

У разі якщо зауважень до закону немає, оригінал візується головою Адміністрації президента, заступником голови Адміністрації з правових питань, керівником Державно-правового управління і, разом з копією закону, завізованою членами уряду, передається на підпис президенту.

Читайте також:

У Львові ветерани ВВВ і УПА домовилися відзначати 9 травня під держпрапорами України

Янукович підняв червоний прапор, не підписавши закон про нього

Одесою пронесли гігантський червоний прапор

ВідеоЗахідняки- проти!

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: