Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Юрій Лучечко: В Україні відсутня нормативна база для розвитку спиртової галузі

За словам керівника "Укрспирту", сьогодні галузь може знайти "друге дихання", якщо займеться біопаливом.

В Україні повністю відсутня нормативна база для успішного функціонування і розвитку спиртової галузі. Про це в інтерв’ю LB.ua заявив в.о. директора ГП "Укрспирт" Юрій Лучечко.

Перше, на що ми звернули увагу півроку тому, коли приступили до справ – це повна відсутність нормативної бази для успішного функціонування і розвитку галузі. Основною перешкодою є акцизний збір, уніфікований акцизний податок, який скасований сьогодні у всьому світі. Потрібна диверсифікація ставок акцизного податку - акциз на спиртовмісні речовини мав би сьогодні бути обнулений, щоб суміжні сектори економіки, які використовують спиртовмісну речовину, мали її за нульовою ставкою акцизу", - сказав Лучечко.

За словам керівника "Укрспирту", сьогодні галузь може знайти "друге дихання", якщо займеться біопаливом. Для цього потрібно створити внутрішній ринок біоетанолу, якого наразі не існує.

 "Це те, чого сьогодні в Україні з певних об’єктивних причин немає – через лобістів, які не пропускали відповідні зміни до законодавства. Сьогодні органічне паливо успішно використовується по всьому світі, законодавства деяких країн навіть передбачають для виробників палива обов’язковість добавок біопалива. Це паливо, яке має 100% згорання, викиди від якого не є шкідливими. Тому обов’язковість добавок є абсолютно виправданою, це дасть можливість створити ринок та збільшить інвестиційну привабливість нашої компанії. А у "Укрспирту" є велика кількість площадок, які вимушено простоюють, і в перспективі, коли б була нормативна база, це був би сигнал для інвестора приходити та працювати з нашою компанією", - підкреслив Юрій Лучечко.

Відмітимо, що Юрій Лучечко очолив ГП "Укрспирт" півроку тому. За цей час, за його словами, новій команді вдалося затвердити стратегічний план розвитку підприємства, провести внутрішній аудит, та сформувати робочі групи для внесення необхідних змін до законодавства. Детальніше читайте  в інтерв’ю LB.ua.

Залиште свій коментар

Вибір редакції