Ющенка звинуватили в фінансових махінаціях на "Мистецькому арсеналі"

Колишнє керівництво "Мистецького арсеналу" та Державного управління справами проводило тендери щодо будівництва музею зі зловживаннями, зазначають в уряді.

Міністерство регіонального розвитку та будівництва заявило про фінансові зловживання при будівництві "Мистецького арсеналу", яке особисто курирував колишній президент Віктор Ющенко.

Матеріали, що підтверджують наявність порушень, передані до прокуратури, а Контрольно-ревізійне управління вже сьогодні підготує відповідний акт перевірки. Про це повідомило видання "Дело" з посиланням на міністра Володимира Яцубу.

У розпорядженні газети опинилися висновки роботи комісії Мінрегіонбуду. Згідно з документами, колишнє керівництво "Мистецького арсеналу" та Державного управління справами проводило тендери щодо будівництва музею зі зловживаннями.

"Серед порушень - закупівля вікон втридорого", - уточнює міністр Яцуба.

Склінням музею займалася київська фірма "Модерн ХХІ", яка виграла тендер. Комісія Мінрегіонбуду при огляді вікон встановила, що між віконною рамою і стіною відсутня спеціальна плівка, що захищає приміщення від впливу кліматичних факторів. Також виявлені місця, де декоративна планка була не загерметизована. Крім того, у звіті комісії зазначено, що їй не було надано сертифікати відповідності та підтверджуючі документи про кількість куплених склопакетів виробництва Угорщини.

Фірмі "Модерн ХХІ" було перераховано 15 млн. грн. за виготовлення й установку 1800 кв. м вікна. Таким чином, середня вартість 1 кв. м вікна з рамою, виготовленої з бруса дубового, з фарбуванням, склопакетом "теплове дзеркало", комплектом фурнітури і установкою обійшлася державі в 7,79 тис. грн.

При цьому в звіті комісії наголошується, що в грудні 2008 року, коли проводився тендер, найвища комерційна ціна 1 кв. м аналогічних виробів становила 2 тис. грн. Після півтора років ціни на ринку змінилися неістотно.

Як з'ясувала газета, зателефонувавши на фірму "Модерн ХХІ", зараз найдорожчі вікна та їх установка коштують у межах 350-400 дол. за 1 кв. м, а це близько 2,8 тис. грн.

Роботи на "Мистецькому арсеналі" в 2008-2009 роках курирував тодішній заступник голови ДУС Іван Плачков. За його словами, комісія Мінрегіонбуду не до кінця розібралася в ситуації.

Зазначимо, 14 травня 2010 новим керівником музею "Мистецький арсенал" стала Наталія Заболотна, яка до цього протягом п'яти років очолювала "Український дім". Наталія Заболотна - дружина народного депутата від фракції БЮТ Ігоря Савченка, який одним із перших після президентських виборів перейшов до коаліції з Партією регіонів.

Читайте також:

Ющенко попросив у Януковича 300 мільйонів на "Мистецький арсенал"

Соратники Ющенка перебираються з Банкової в "Мистецький арсенал"

Ющенко призначив себе головою "Мистецького арсеналу"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: