Ющенко: "Харківські угоди" не відповідають національним інтересам

Екс-президент вважає, що з укладенням газових угод у 2009 році, українська сторона програла і газ, і стратегічну безпеку.

Екс-президент Віктор Ющенко вважає, що суспільство має вимагати у влади скасувати "Харківські угоди", оскільки вони не відповідають національним інтересам. Про це він заявив в ефірі одного із телеканалів.

"Це благородна справа – провести денонсацію газової угоди (2009 року) і провести денонсацію "харківських угод", бо вони не відповідають національним інтересам", - заявив Ющенко.

Водночас, екс-президент наразі не бачить бажання у провладних сил скасувати "Харківські угоди" . "Але це не означає, що ми не повинні говорити з нацією про те, щоб вона пхокинулась, говорити їй: у нас є шанс змінити це, при умові вашого розуміння, при умові колосальної суспільної підтримки", - сказав він.

Однак Ющенко висловив думку, що позиція чинної української влади щодо "харківських угод" змінилася, і сьогодні цей документ навряд чи був би підписаний. "Я аналізую, наприклад, останній візит прем'єр-міністра Росії (Володимира Путіна, - ред.) в Україну, і його результативність... Мені здається, якби зараз перед владою стояло питання підписувати чи не підписувати Харківські угоди, сьогодні ці угоди вже не були б підписані", - зазначив він.

На думку Ющенка, для денонсації "харківських угод", які він вважає "великою ганьбою", необхідно зрозуміти, що вони не принесли користі державі. "Цим кроком через начебто намір здешевити газ залишили російську базу, чим ми не тільки відмовилися від власної безпекової політики, ми не відкрили собі завтрашній день щодо інтегрування України в європейську, у колективну безпекову політику. Тобто ми собі закрили майбутнє", - зазначив Ющенко.

Він додав, що Україна навіть не отримує орендну плату за землю, яку займає Чорноморський флот РФ.

"Ми програли газ, бо ми маємо його найдорожчим. Сьогодні, наприклад, ціна газу на Кавказі – 110 доларів. Візьміть Східну Європу і центральну її частину, ви можете вести дискусію в районі 195-220, але ні про які 450 не йдеться. А нам – 450, скасували 100, вийшли на 350 – і ми платимо найбільшу, найдорожчу в Європі ціну за газ, яка економічно необґрунтована, яка є корупційною. Ми здали національну територію, ми її продали, не отримавши плати, не отримавши жодних принципів", - заявив Ющенко.

Він ще раз зазначив, що найголовнішим, на його переконання, є те, що держава програла стратегічну безпекову політику. "Немає важливішого: ні зона вільної торгівлі, ні наше асоційоване членство (йдеться про створення ЗВТ із Євросоюзом і асоційоване членство України у ЄС, з приводу чого тривають затяжні переговори – ред.) не замінять участь України в колективному європейському безпековому клубі, який дає відповідь на одне святе питання для нас – вічність України", - наголосив екс-президент.

Читайте також:

Україна підпише з країнами СНД новий договір про торгівлю

БЮТ ініціює розрив угод з Росією щодо Чорноморського флоту й газу

У Раду внесено законопроект про розірвання "Харківських угод" з Росією

В Україні значно побільшало противників "Харківських угод"

Янукович заявив, що без "харківських угод" країну б втратили

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: