Ющенко: Митний союз загрожує Україні втратою незалежності

Ющенко стверджує, що пропозиція Кремля обернеться для України катастрофою: "90% всієї каси Митного союзу має відходити до Росії. 92% Митного союзу базується на законодавстві Росії".

Після вступу до Митного союзу Україна може втратити політичну незалежність. Про це заявив екс-президент Віктор Ющенко журналістам.

"Мова йде про те, як зберегти українську незалежність. Це навіть не про економічні питання. Надмета цього процесу - Україна втрачає політичну незалежність. Це суть всього, що відбувається навколо Митного союзу", - зазначив він.

"Питання в тому, до якого ринку має приєднатися Україна - до меншого, чи до більшого. Ми говоримо про вихід з СОТ, але як ми пояснимо 150 країнам-партнерам СОТ у світі та політикам, що ми серйозна країна", - сказав екс-президент.

"Я не розумію, як ми пояснимо суспільству створення наднаціональних структур. 90% всієї каси Митного союзу має відходити до Росії. 92% Митного союзу базується на законодавстві Росії. Передзвоніть в Казахстан і запитайте, що в них робиться з цінами" - заявив Ющенко.

На питання, чи розмовляв він про це з Віктором Януковичем, Ющенко відповів: "Під час зустрічі у нас була розмова про внутрішню політику, і я почув, що він зі мною згодний".

"У той же час я казав про зовнішню політику. В нас залишилося якихось 5% для євроінтеграції. Все що потрібно: формальний підпис під угодою про асоціацію, зону вільної торгівлі та дорожня карта дій по безвізовому режиму", - наголосив екс-президент.

На прохання висловити свою думку, чи погодиться чинна влада на вступ до Митного союзу, Ющенко відповів, що політика українсько-російських відносин у минулому була великим уроком для чинної влади.

"Це капітуляція щодо питань безпеки, це кабальна угода 2009 року, яка поставила Україну на коліна, та також угода про базування Чорноморського флоту Росії на 18 тисячах гектарів земель, ціна оренди яких не оговорювалася", - наголосив екс-президент.

"Якщо ми віддамо шельф для видобутку нафти та газу - це буде повна антиукраїнська політика", - додав Ющенко.

Як відомо, прем'єр-міністр РФ Володимир Путін є противником створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною та Євросоюзом. Натомість Москва пропонує Києву приєднатися до Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану. У Кремлі запевняють, що завдяки Митному союзу Україна зможе отримати близько 100 мільярдів доларів додаткових надходжень до державного бюджету.

Читайте також:

Московський патріархат вимагає від Януковича забути про Євросоюз

Путіну не вдалося заманити Януковича у Митний союз

Експерт: Путін не зможе протягти "Чорноморський флот №2"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: