Ющенко: національною мовою не говорять лише окупанти, раби і дурні

Згадуючи жертв сталінських репресій, колишній президент Віктор Ющенко наголосив, що лише окупаційна влада забороняє мову.

Екс-президент, лідер "Нашої України" Віктор Ющенко зізнався, що болісно сприйняв використання червоних прапорів на День Перемоги, а також зазначив, що лише окупаційна влада забороняє національну мову.

"Я відверто скажу, що за останні роки не переживав такої травми, як пережив 9 травня. Якою треба бути нацією, щоб вийти у цей день і стати під червоним прапором?", - наголосив Ющенко він під час вшанування жертв сталінських репресій у заповіднику "Биківнянські могили".

За його словами, саме під червоним прапором в українців забирали життя, пам'ять, історію, мову. Під цим прапором творили найбільшу гуманітарну катастрофу – Голодомор 1932-1933 років.

Ющенко наголосив, що лише окупаційна влада забороняє мову, знищує людей. "Національною мовою не говорять лише окупанти, раби і дурні", - підкреслив він.

На його думку, справа не лише особисто в Сталіні, а й у тому, що так комуністична влада по окупаційному ставилася до України.

Він зауважив, що "є люди, які ще ходять під червоним прапором, – це великий блуд, це велика неправда".

На його переконання, особливо важливим сьогодні є питання відновлення національної гідності, національної єдності.

"Є лише одна формула сили – єдність від Сходу на Захід, з Півдня на Північ. Не забувайте головного – ми українці", - сказав Ющенко.

На заході вшанування пам'яті жертв сталінських репресій в Національному заповіднику "Биківнянські могили" на Київщині були присутні також представники "Нашої України", "За Україну!" на чолі з В'ячеславом Кириленком, "Фронту Змін" на чолі з Арсенієм Яценюком, представники "Батьківщини", "Свободи", Народного руху України, Української народної партії, КУН, УНА-УНСО та інших.

Читайте також:

Янукович згадав жертв політичних репресій: сталінська репресивна машина винищувала всіх

Специально для россиян о ситуации во Львове 9 мая

Жириновський зажадав заборонити львів’янам в’їзд у Росію

Мєдвєдєв пригадає Україні 9 травня у Львові

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: