Ющенко не вважає червоний прапор символом перемоги для українців

За словами Ющенка, в України є власний символ перемоги – жовто-блакитний прапор, і іншого бути не може.

Лідер партії "Наша Україна", екс-президент Віктор Ющенко виступив з промовою у меморіальному комплексі Дем’янів Лаз. У промові Ющенко, зокрема, торкнувся питання червоного прапору і наголосив, в України є власний символ перемоги – жовто-блакитний прапор, іншого бути не може.

"Україна у Другій світовій війні втратила 12,3 млн. людей. І коли нам кажуть, що є народ переможець, а ви, якщо хочете приєднатися – ставайте в сіни, бо перемога могла бути отримана і без вас… Я не хочу стояти ні в чиїх сінях, бо ми – народ переможець", - заявив Ющенко.

Екс-президент нагадав, що в українців є власний символ перемоги – "чи це перемоги Ярослава Мудрого, чи УНР, чи УПА – це наш жовто-блакитний прапор. І іншого не може бути".

Ющенко також заявив, що радянський тоталітаризм ХХ-го століття намагався знищити українство, викорінити національну пам’ять, особливості нашої ментальності, культури і мови.

"З цією метою в українців забирали землю, мову, культуру, історію, волю і життя. Винищували під корінь українську інтелігенцію, її еліту. Ув’язнювали й розстрілювали цвіт української нації – українських хліборобів. Висилали в Сибір. Убивали голодом", - наголосив політик.

На його думку, саме тому Дем’янів Лаз був утаємничений, саме його та інші місця трагедій нашого народу і приховували від громадськості. "Бо такі сторінки історії вчать нас, як осмислювати своє національне становлення, як стати українцями", - підкреслив він.

Ющекно переконаний, що трагедія Дем’янового Лазу стоїть в одному ряду із такими злочинами, як Аушвіц, Бухенвальд, Дахау, Бабин Яр, Биківня чи Катинський розстріл: "Вона входить до чорного списку сталінського геноциду проти України – тероризму, зведеного у ранг державної політики".

Екс-президент також вкотре наголосив, що головним завданням для нашої країни є політика єднання.

"Найбільшою потребою України є соборність. Якщо ми хочемо бачити українську націю в потузі, ми повинні кожен день працювати на її соборність", - сказав Ющенко.

Нагадаємо, парламент 21 квітня ухвалив закон про використання копії прапора Перемоги під час святкування 9 травня. 5 травня голова ВР Володимир Литвин підписав документ і направив його на підпис президенту.

Ухвалення Радою закону стало причиною заворушень 9 травня у Львові, де через публічне розгортання червоного прапора з нагоди Дня Перемоги виникли масові зіткнення.

20 травня президент Віктор Янукович підписав ухвалений Радою закон.

Читайте також:

У ПР за заяву про "хохлівську владу" Ющенка назвали хамом

Ющенко заявив, що у відносинах між Україною і Росією почалося розчарування

Ющенко обізвав українську владу "хохлами"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: