Ющенко порівняв "Харківські угоди" з Переяславською угодою Хмельницького

На думку Ющенка, через деякий час день 27 квітня стане днем ганьби, тому що харківські угоди – це переяславські угоди, але в іншому віці.

Екс-президент Віктор Ющенко вважає, що "Харківські угоди" з Росією 2010 року є "Переяславськими угодами" сучасності. Про це він заявив на з’їзді "Нашої України", який проходить 27 квітня перед Верховною радою.

"Я переконаний, що через деякий час нашої історії, день 27 квітня стане днем ганьби, тому що харківські угоди – це переяславські угоди, але в іншому віці", - заявив Ющенко.

Нагадаємо, Переяславська угода була укладена у січні 1654 року в Переяславі між гетьманом Богданом Хмельницьким та козацькою старшиною з одного боку і посланцями російського царя з іншого. Вона ознаменувала приєднання гетьманської України до Росії.

Гетьман і старшина погодилися присягнути царю як протектору, щоб заручитись його захистом від поляків і татар.

Остаточний договір представники обох сторін уклали в Москві в березні 1654 року (так звані "Березневі статті"). Він передбачав збереження за козацькою Україною витворених форм правління, території, судочинства, армії, фінансової системи, територіально-адміністративного поділу, незалежності в проведенні внутрішньої політики тощо.

Водночас, суверенітет України частково обмежувався в царині зовнішньополітичної діяльності (заборонялися прямі стосунки з Річчю Посполитою і Портою), а також обов’язком виплачувати данину до московської скарбниці.

Що до "Харківських угод", то, як відомо, 27 квітня 2010 року парламент ратифікував угоди, укладені президентами України й Росії Віктором Януковичем і Дмитром Мєдвєдєвим у Харкові. Ними було пролонговано базування російського Чорноморського флоту в Криму до 2042 року в обмін на знижки на російський газ.

Раніше Ющенко вже неодноразово наголошував на тому, що "Харківські угоди" не відповідають национальним інтересам і мають бути денонсовані.

Читайте також:

Прихильники Януковича прийшли під Раду захищати "Харківські угоди"

Грищенко звинуватив Тимошенко в появі Харківських угод

На Януковича подали до суду за "Харківські угоди"

ВідеоЮщенко порівняв "Харківські угоди" з Переяславською угодою Хмельницького

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: