Ющенко: програний бій, але не війна

На думку Ющенка, останні президентські вибори продемонстрували, що дві третини українського суспільства підтримують демократичні сили.

Лідер "Нашої України", колишній глава держави Віктор Ющенко переконаний, що демократичні сили зможуть подолати розкол і повернутися до влади, здолавши команду Віктора Януковича.

Таку думку він висловив в інтерв’ю для фільму "Таємниці демократії", який знімає паризька компанія із представництвом у Голівуді Appleseed Entertainment.

Він переконаний, що останні президентські вибори продемонстрували, що дві третини українського суспільства підтримують демократичні сили. "Януковича підтримав лише кожен третій українець – і це найменший рівень підтримки за всю нашу історію - дві треті мали іншу думку", - цитує Ющенка прес-служба "Нашої України".

Ющенко вважає, що до виграшу "табору, який програв у 2004 році", призвів виключно розкол демократичних сил. "Але я не думаю, що це остання партія. Це - другий тайм. Програний бій, але не програна війна. Нам потрібно вигравати", - наголосив президент.

Водночас, він висловив упевненість, що українці не поступляться свободою слова і демократією, здобутими у 2004 році під час Помаранчевої революції. "Я спокійний за українське суспільство - воно не віддасть здобуту демократію, не віддасть свободу", - наголосив Ющенко.

За його словами, сьогодні головне змагання відбувається між європейським курсом країни, який він ототожнює з демократією, і "неєвропейським" курсом – курсом на колонізацію України, втратою свобод і демократії.

"У мене немає фатальності в цьому питанні. Я переконаний, що за 5 років нація змінилась і не віддасть демократію. Хоча виклики є... Це урок, і урок не для Януковича, Ющенка чи інших політиків, це урок для 47 мільйонів українців", - зауважив колишній президент, підкресливши, що демократія передбачає свободу вибору, навіть якщо цей вибір є помилковим.

Ющенко висловив переконання, що нова українська влада не дотримується принципу свободи слова. Він вважає, що першими, хто відчув зміну курсу української влади, стали журналісти. "Я можу сьогодні сказати, що свобода слова, в моєму розумінні, сьогодні в Україні відсутня", - наголосив екс-президент.

На його переконання, це є великою проблемою для розвитку країни. "Мати вільного журналіста, мати свободу слова, на мій погляд, це вже 50% вирішеннях проблем у житті країни", - зауважив лідер "Нашої України". Він підкреслив, що вільний журналіст має бути "подразником" для влади і вказувати їй на ті чи інші недоліки. "А цього зараз немає", - пошкодував Ющенко.

На його думку, відсутність свободи слова позбавляє український політикум конкурентності, що може призвести до регресу у демократичному розвиту країни. Ющенко наголосив, що така ситуація має примушувати до боротьби не тільки журналістів, а й всю українську націю, консолідувати демократичні сили.

Читайте також:

Брат Ющенка назвав депутатів біснуватими і передрік кінець світу

У Вітренко розповіли анекдот про Ющенка

"Наша Україна" на межі банкрутства

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: