Ющенко проситиме Януковича прийти на допит до Генпрокуратури

Віктор Ющенко вважає, що у справі про його отруєння знадобляться свідчення Віктора Януковича. А кров він здасть, тільки якщо ГПУ аргументує свої мотиви.

Екс-президент Віктор Ющенко готовий попросити чинного главу держави Віктора Януковича прийти до Генпрокуратури та надати свідчення у справі про отруєння.

"Під час мого президентства, два роки тому, я звертався до Віктора Януковича прийти і дати свідчення. На той момент до мене звернувся Олександр Медведько з проханням про те, що такі свідчення необхідні у справі", - сказав Ющенко.

"Після виборів я не звертався до Януковича з таким проханням. Але зараз я готовий ще раз звернутися до президента з проханням з'явитися і дати свідчення, якщо цього потребує слідство", - додав він.

Ющенко також запевнив, що не боїться закриття справи про своє отруєння. Що ж стосується надання крові для повторної експертизи, він зажадав пояснити, навіщо це потрібно.

"Хочуть закривати справу – хай. Це не найбільша погроза. Але я готовий до третьої, повторної, експертизи в разі, якщо Генеральна прокуратура аргументує свої мотиви невизнання результатів міжнародної експертизи трьох лабораторій", - заявив він журналістам.

Ющенко нагадав, що у 2005 році Генеральна прокуратура за своєю ініціативою відібрала в нього зразки крові, які розіслала до трьох лабораторій - Німеччини, Великобританії та Бельгії.

"Всі три лабораторії підтвердили факт отруєння діоксаном. За їхніми висновками, у крові було у 40-50 тисяч разів перевищена норма дози діоксину", - наголосив він.

Ющенко підтвердив, що одна пробірка дійсно була йому передана, а потім знищена у дворі Секретаріату президента.

"Зараз Генпрокуратура заявляє про знищення якихось пробірок. Мова йде про ті пробірки, які – після того, як були зроблені аналізи за кордоном і з аналізів була вилучена лімфа, яка і є матеріалом для аналізу, – повернулись до України", - сказав екс-президент.

"Вони були знищені у дворі Секретаріату президента, але це робилось за висновком слідчого. І чому я повинен відповідати за знищення матеріалів, які не мали відношення до слідства? Чому мені погрожують цим питанням?", - обурився він.

Як відомо, раніше заступник генпрокурора Ринат Кузьмін заявив, що у "справі Ющенка" немає доказів його отруєння.

Він повідомив, що Генпрокуратура вимагає провести повторну експертизу крові Віктора Ющенка через те, що аналізи екс-президента 2005 року тодішня влада знищила, в іншому випадку справа про його отруєння буде закрита.

Читайте також:

Генпрокуратура: кров Ющенка знищили на Банковій у 2005 році

Пшонка пообіцяв з'ясувати, що ж насправді сталося з Ющенком

Луценка посадили, бо він на повістках писав "Могильов - дурень"

Колишній лікар Ющенка порівняв його отруєння з вбивством Джона Кеннеді

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: