Ющенко розкрив плани "російських шовіністів" щодо України

Ющенко розцінює можливе підвищення статусу російської мови в Україні як загрозу суспільній злагоді.

Спроби витиснути українську мову з публічної сфери свідчать про зростання сили неукраїнської влади. Про це заявив колишній глава держави Віктор Ющенко, коментуючи проект закону "Про мови в Україні", який фактично надає російській мові статус другої державної.

У статті в газеті "День" Ющенко нагадав слова "російського шовініста Василя Шульгіна", який на початку XX століття сказав: "краще вже незалежна, але геть зросійщена Україна, ніж Україна в складі Росії, але з пануванням на її землях української мови та культури".

"Двомовність в Україні - наслідок колоніальної залежності країни. Тому демагогічні посилання захисників панівних позицій для російської мови в Україні на принцип рівноправності мов безпідставні", - наголосив він.

Колишній президент зазначив, що фахівці з мовних проблем оцінюють підвищення статусу російської мови як загрозу суспільній злагоді в Україні. "Існування єдиної мови - технічна умова існування сталої європейської держави. Дві державні мови в Україні не можуть слугувати чинниками консолідації. Консолідуватися можна лише навколо чогось одного", - підкреслив Ющенко.

Нагадаємо, 7 вересня у Верховній раді був зареєстрований проект закону "Про мови в Україні", внесений представниками коаліції Олександром Єфремовим, Петром Симоненком і Сергієм Гриневецьким.

Формально даний законопроект не робить російську другою державною, але надає їй право "вільного функціонування практично і всіх сферах діяльності", що рівнозначно офіційному статусу.

Опозиція та експерти виступають категорично проти ухвалення цього законопроекту.

Читайте також:

Українська політика та російська література (до законопроекту Єфремова - Симоненка)

Закон про мову в поглядах аналітиків: Турки нас навчать

ПР: Україна все одно буде двомовною

Мер Миколаєва судиться за право виступати російською мовою

ПР не вистачає голосів на введення в Україні двомовності

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: