Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ющенко розповів, як Московський патріархат зірвав надання Томосу десять років тому

Патріарх Варфоломій був готовий розпочати необхідні процедури, але не зробив цього.

Під час приїзду Вселенського патріарха Варфоломія в Україну в липні 2008 року мав розпочатися процес надання Українській церкві Томосу про автокефалію. Про це розповів в інтерв’ю Громадському екс-президент України Віктор Ющенко.

За його словами, на той момент уже існувала домовленість про підготовку "дорожної карти" з цього питання. "Процедурна частина, як вона в фіналі виглядала, виходила з того, що кожний владика Автокефальної церкви, Української православної церкви Київського патріархату, пише петицію на ім'я Константинопольського патріарха з приводу його підтримки і бажання утворення єдиної Української помісної церкви", — розповів Ющенко.

ВідеоІще один крок до Томосу: Порошенко та Патріарх Варфоломій підписали угоду про співпрацю

Цей договір, зазначив Патріарх, має прискорити процес надання автокефалії Українській церкві. Текст документа не оприлюднюють, утім, за даними ЗМІ, в ньому йдеться про деякі деталі процедури надання українській церкві Томосу. 

Іще один крок до Томосу: Порошенко та Патріарх Варфоломій підписали угоду про співпрацю

Однак у цей план втрутився зовнішній чинник – патріарх Московський Алексій II, який терміново і без запрошення прибув до Києва та зажадав зустрітися з патріархом Варфоломієм. Ющенко вважає, що в розмові між ієрархами і вирішилося на той час питання про Томос. "Базова домовленість, яка була досягнута — це те, що вони повертаються до церковного спілкування, і в межах цього церковного спілкування Російська церква підтримує ініціативу Константинопольского патріарха щодо скликання світового собору. В розмін на що? Можна я поставлю три крапки?", — сказав Ющенко.

Як відомо, в подальшому РПЦ в останній момент відмовилася від участі у Всеправославному соборі на Криті. Після цього патріарх Варфоломій розпочав процедуру надання Українській церкві канонічної автокефалії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції