Ющенко: у 2009 Тимошенко не викликали до ГПУ з політичних мотивів

Ющенко відзначив, що кримінальна справа проти Тимошенко не могла бути порушена з політичних мотивів у 2009 році.

Кримінальну справу щодо газових контрактів проти колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко не могло бути порушено в 2009 році з політичних мотивів.

Про це розповів екс-президент Віктор Ющенко в ефірі одного з українських телеканалів.

"Висновки Генпрокуратури були відомі і в 2009 році. Але парламентською більшістю, яке впливає на генпрокурора, володів прем'єр. Він (генпрокурор - ред.) розумів, що це пряма залежність", - сказав Ющенко.

"Експерти погоджувалися, що газові угоди виглядає сумнівно. Але політична ситуація не дозволяла дати об'єктивну оцінку", - розповів екс-президент.

Він також додав, що переговори про ціну на газ для України, які проводила в Москві прем'єр-міністр Юлія Тимошенко і її російський колега Володимир Путін, велися за особистою ініціативою.

"Скільки у мене є часу?", - спробував пожартувати Ющенко, починаючи свою розповідь про розмову з главою "Нафтогазу" Олегом Дубиною щодо газових контрактів.

"Дуже важливо розуміти процесуальну складову переговорного процесу. Переговорний процес регулюється директивою Кабінету міністрів. Це не компетенція президента", - сказав Ющенко.

У той же час, за його словами, "переговори, які велися в Москві, велися на особистій позиції, а не позиції Кабміну".

Нагадаємо, до підписання газових угод між НАК "Нафтогаз Україна" і ВАТ "Газпром" у січні 2009 року Україна імпортувала газ з Росії за ціною 179 дол за тисячу кубометрів.

Газові угоди, укладені в січні 2009 року, зафіксували максимальну ціну на російський газ для України в розмірі 450 дол за тисячу кубометрів.

Українська сторона неодноразово заявляла про необхідність перегляду формули ціни на російський газ.

Читайте також:

Росія не збирається переглядати газові контракти з Україною

Тимошенко оскаржила в суді "газову" справу

Газові контракти Тимошенко можуть бути скасовані

Генпрокуратура заявила, що дії Тимошенко загрожували економіці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: