Ющенко: в адміністрації Януковича закінчується Україна

Екс-президент наголосив, що лише державна мова, єдина історія, єдина церква можуть бути запорукою незалежності і процвітання країни.

Лідер "Нашої України", колишній глава держави Віктор Ющенко переконаний, що Україна закінчується там, де закінчується українська мова. Про це він сказав під час зустрічі з інтелігенцією в місті Коломия на Прикарпатті.

"Якщо українська мова закінчується у приймальній прем’єр-міністра, – там закінчується Україна. Якщо вона закінчується в адміністрації президента, - там закінчується Україна", - підкреслив він.

"Мова – це клей нації", - сказав Ющенко, додавши, що лише державна мова, єдина історія, єдина церква можуть бути запорукою незалежності і процвітання країни.

Він пригадав слова дружини одного з російських президентів: "Росія закінчується там, де закінчується російська мова". Лідер "Нашої України" вважає, що це - абсолютно правильний вислів. Але, додав Ющенко, він так само стосується і України: "Україна закінчується там, де закінчується українська мова".

За словами Ющенка, у ХХІ ст. окупація іншою країною здійснюється не за допомогою військ чи танків, а через нав’язування своєї мови, своєї культури, історії і пам’яті.

"Хочеш забрати перспективу у будь-якої нації - забери її мову, історію, пам'ять. Все! Ти заволодів іншим народом", - застеріг він.

Нагадаємо, депутати від правлячої більшості внесли до Верховної ради закон, який передбачає розширення сфер вжитку російської мови в Україні та фактично визнає двомовність держави. Документом пропонується на законодавчому рівні визнати, що російська є для більшості громадян або рідною, або мовою щоденного спілкування.

Губернатор Донецької області, заступник голови обласної організації Партії регіонів Анатолій Близнюк прогнозує, що парламент ухвалить відповідний закон у листопаді.

Читайте також:

Закон про мови у поглядах аналітиків: Турки нас навчать

Російську мову в Україні узаконять в листопаді

Посольство РФ: знання російської мови – корисне для всіх українців

Російська мова набуде офіційного статусу після виборів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: