Ющенка не зрозуміли. Референдуму по Конституції не буде

Всенародне обговорення - це не референдум.

Ініційоване президентом України Віктором Ющенком всенародне обговорення проекту змін до Конституції не означає проведення всеукраїнського референдуму з цього питання.

Про це заявила 26 серпня на брифінгу заступник глави Секретаріату президента, представник президента України в Конституційному суді і ЦВК Марина Ставнійчук.

За її словами, всенародне обговорення є однією з форм народовладдя, які передбачає Основний закон.

Ставнійчук підкреслила, що Ющенко не ініціює проведення референдуму з вказаного питання. "Президентом України не ініціюється на нинішньому етапі проведення всеукраїнського референдуму з конституційних питань", - сказала вона. В той же час заступник глави Секретаріату не виключила, що "в майбутньому можуть виникнути подібні ініціативи".

Ющенко виніс свій проект змін до Конституції на всенародне обговорення 25 серпня. Згідно указу президента №671/2009, всенародне обговорення законопроекту про внесення змін до Конституції повинне бути проведене до 1 грудня 2009 р.

Нагадаємо, Ющенко вніс до ВР проект змін до Конституції 31 березня. Даним проектом, зокрема, пропонується створити в Україні двопалатний парламент - Національні збори України. При цьому нижня палата повинна складатися з 300 нардепів, обраних за пропорційною системою. До складу верхньої палати - Сенату - повинні входити по троє сенаторів, які обираються на шість років в Автономній Республіці Крим, кожній області, місті Києві, а також в общинах, які по статусу прирівняні до області. До складу Сенату також повинні входити колишні президенти України, окрім усунених з поста в порядку імпічменту.

Читайте також:

Ющенко виніс свою Конституцію на всенародне обговорення

Ющенко надіслав свою Конституцію до Венеціанської комісії

Конституція від БЮТ і ПР перетворить Україну на парламентську республіку

 

ВідеоСтавнійчук про всенародне обговорення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: