Ющенка попереджають про великі повені і закликають зібрати РНБО

Комітет Ради з нацбезпеки рекомендує Ющенку розглянути на РНБО готовність влади до можливого паводка навесні.

Комітет Верховної ради з питань національної безпеки й оборони рекомендує президентові Віктору Ющенку на засіданні Ради безпеки й оборони розглянути готовність органів виконавчої влади до ефективної протидії надзвичайній ситуації, пов'язаній із можливим паводком 2010 року.

Про це сказано в повідомленні прес-служби депутата Ради від фракції Блоку "Наша Україна-Народна Самооборона" Анатолія Гриценка.

Гриценко як голова цього комітету направив відповідний лист Ющенку з такою рекомендацією.

"За прогнозними оцінками фахівців, природно-кліматичні умови на території України 2010 року в період танення льодів, потопів і паводків можуть призвести до виникнення природного нещастя, пов'язаного з водним фактором. З огляду на важливість для національної безпеки держави протипаводкових заходів, комітет рекомендує вам ініціювати проведення засідання РНБО", - передає прес-служба текст листа.

Гриценко також направив лист прем'єр-міністрові Юлії Тимошенко з метою з'ясувати готовність органів виконавчої влади до боротьби з наслідками можливого паводка.

Комітет також звернувся до міністра з надзвичайних ситуацій і захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Володимира Шандри і тимчасово виконуючого обов'язки міністра оборони Валерія Іващенка з проханням надати до 1 березня інформацію про стан готовності їхніх відомств до боротьби з наслідками можливого паводка.

23-28 липня 2008 року Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська, Закарпатська, Чернівецька і Вінницька області постраждали від паводка.

Відповідні території було проголошено зонами надзвичайної екологічної ситуації.

Нагадаємо, Гідрометцентр України спростовує, що навесні цього року може трапитися найсильніша за останні 10 років повінь.

ТСН повідомляв, що повінь весною 2010 може бути однією з найсильніших за останні 10 років. За даними Гідрометцентру, снігові запаси у деяких регіонах уже зараз перевищують норму, а в лютому снігу ще додасться.

Аномальна зима в Україні призвела до того, що на зміну потужним снігопадам прийшли тривалі морози до -30 С. Екологи попереджають: якщо у лютому снігу додасться, а навесні стрімко потеплішає, у 2010 році варто чекати найсильнішої за останні роки повені.

Читайте також:

Гідрометцентр спростував інформацію про "страшну" повінь

Україні загрожує найсильніша за останні 10 років повінь

В Івано-Франківській області замерзли системи водопостачання

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: