Ющенка попросили гарантувати права людини

Ліберально-демократична партія закликає президента призупинити постанову Кабміну про порядок одержання дозволу на обмеження прав людини.

Ліберально-демократична партія закликає президента Віктора Ющенка призупинити постанову Кабінету міністрів №1169 від 26 вересня, якою затверджено порядок одержання дозволу на обмеження прав людини.
 
Про це сказано в заяві політради ЛДПУ, на яку посилаються "Українські Новини".

На думку ЛДПУ, мета цієї постанови уряду - практична легалізація тотального стеження за громадянами, при якій різні спецслужби зможуть одержати таємний необмежений доступ до особистої інформації. ЛДПУ вважає, що це порушення стандартів права на приватне життя, установлених Європейським судом з прав людини.

"Політрада ЛДПУ звертає увагу громадськості на те, що українська влада, незалежно від її кольору, постійно піклується про громадян, але тільки в сенсі знання про те, що люди говорять, а краще - про те, що вони думають. Останнє поки ще неможливо", - сказано в заяві. При цьому ЛДПУ зазначає, що парламентські партії не звертають уваги на порушення урядом прав людини, оскільки зайняті більш важливими, на їхню думку, справами.

Своєю чергою, ЛДПУ пропонує створити інститут незалежних уповноважених із захисту приватного життя громадян України, який повинен періодично оприлюднювати інформацію відносно всіх дозволів, наданих спецслужбам. 

Як відомо, Інтернет-Асоціація України просить президента Віктора Ющенка призупинити постанову Кабінету міністрів №1169 від 26 вересня, якою затверджено порядок одержання дозволу на обмеження прав людини.

26 жовтня Кабмін затвердив згаданий порядок, передбачивши в ньому процедури, які правоохоронні органи повинні здійснити, зокрема, для доступу до особистої інформації, а також режим таємності при поводженні з такою інформацією.

У постанові Кабмін посилається на статтю 1 указу президента № 1556 від 7 листопада 2005 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: