Ющенка просять накласти вето на закон про порнографію

На думку правозахисників, заборона на зберігання порно обмежує свободу вираження поглядів.

Правозахисники розкритикували зміни до Кримінального кодексу щодо відповідальності за зберігання порнографії. Так, співглава Харківської правозахисної групи Євген Захаров заявив про намір звернутися до президента Ющенка з проханням накласти вето на цей закон. Він називає зміни до Кримінального кодексу обмеженням свободи вираження поглядів.

"Необхідно писати листа президентові, щоб він скористався своїм правом вето і уточнив кваліфікацію злочину. І при цьому діяти терміново", - наголосив Захаров.

У свою чергу київський адвокат Олег Веремеєнко зауважив, що, хоча йдеться про зберігання порно саме з метою збуту чи розповсюдження, закон є небезпечним, оскільки дає можливості для зловживань, фальсифікації кримінальних справ проти громадян. Веремеєнко стверджує, що таким чином будь-який диск, фото, журнал з еротичними зображеннями може стати підставою для кримінальної відповідальності.

Протокол до Конвенції про права дитини, нагадують правозахисники, дійсно вимагає від України запровадити відповідальність за зберігання дитячого порно. Очевидно, додає Веремеєнко, Мін'юст перестрахувався і розробив законопроект про відповідальність за зберігання з метою збуту будь-якого, а не лише дитячого порно.

Нагадаємо, відповідний закон був прийнятий Верховною радою 11 червня. Відповідно до цих змін, виготовлення, розповсюдження чи зберігання порно карається штрафом від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років з конфіскацією порнографічних предметів та засобів їх виготовлення і розповсюдження.

Читайте також:

За зберігання порнографії відтепер можна потрапити до в'язниці

Хакери замінили музичні кліпи на YouTube на порнографію

Мешканка Миколаївщини знімала на відео оргії з 4-річною дитиною

В Німеччині розкопали найпершу порнографію. Їй 35 тисяч років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: