Ющенка звинуватили в порушенні антикорупційних зобов'язань України

Голова Держфінмоніторингу засудив Ющенка за вето на закон про відмивання брудних коштів.

У середу, 9 грудня в Міжнародний день боротьби з корупцією, президент Віктор Ющенко зробив "подарунок" фінансовій системі України, застосувавши право вето відносно закону щодо боротьби з відмиванням брудних коштів та фінансуванням тероризму. Тим самим глава держави привів Україну до так званого чорного списку FATF, у який входять найкорумпованіші країни світу.

Про це заявив голова Держфінмоніторингу Ігор Черкаський. За його словами, ухвалення відповідного закону стало виконанням зобов’язань, взятих Україною перед FATF і міжнародним співтовариством.

Саме те, що Україні вдалося переконати міжнародні організації в здатності ухвалити такий закон, який би відповідав всім викликам сучасності, дало змогу виключити в 2004 році українську державу з "чорного списку" FATF, а в 2006 навіть припинити процедуру активного моніторингу, зазначив Черкаський.

Він нагадав, що Верховна рада ухвалила відповідний закон більш, ніж 300-ми голосами, 6 листопада. Голова Держфінмоніторингу подякував депутатам за те, що при голосуванні вони відкинули політичні амбіції.

"Не усвідомив тільки президент, що відповідний нормативний акт міг би зняти всі зауваження з боку FATF. При застосуванні вето не стало аргументом навіть і те, що у червні 2009 року FATF запровадив надзвичайно жорсткі вимоги до країн та включив нашу державу до попереднього списку високоризикових країн", - наголосив чиновник.

На його переконання, єдиним способом уникнути включення України до ганебного "чорного" списку було представлення до 10 грудня цього року Європейській Контрольній Групі FATF нового закону урядовою делегацією, яка наразі перебуває в Страсбурзі. Таким чином, надзвичайно складні й тривалі переговори з представниками FATF та Ради Європи після такого демаршу президента просто зруйновано.

"Шансу знову не потрапити до "чорного списку" нашу країну позбавив власний президент. Прикро, що вся фінансова система України стала заручником політичних амбіцій президента", - додав Черкаський.

Нагадаємо, раніше рівень корумпованості України, як перепону для євроінтеграції, неодноразово називали представники ЄС.

Читайте також:

Луценко демонстративно пішов з наради від Ющенка, бо його назвали бездарним

Європа: Україна дуже корумпована, і ситуація весь час погіршується

В Україні з'являться військові підрозділи боротьби з корупцією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: