Ющенко: або новий уряд, або нова коаліція, або вибори

Президент розповів іноземним дипломатам, яким чином Україна може вийти з політичної кризи.

Президент Віктор Ющенко допускає можливість переформатування коаліції або підтвердження наявності існуючої з одночасним призначенням нового складу уряду.

Про це він сказав під час зустрічі з дипломатами країн Великої вісімки (G8).

Президент нагадав, що звернувся до Конституційного суду з проханням дати відповідь, чи є в парламенті більшість. Він зазначив, що до ухвалення КС рішення за цим поданням парламент має відновити нормальну роботу і ухвалювати необхідні антикризові закони.

На думку Ющенка, є три можливі варіанти розв’язання політичної кризи у Верховній раді.

Так, він вважає, що чинна коаліція може зібрати 226 підписів депутатів і таким чином підтвердити своє існування згідно з вимогами Конституції. Після цього ця коаліція має прийняти рішення про призначення нового прем’єр-міністра та уряду.

Другим варіантом Ющенко назвав переформатування коаліції.

"Я не виключаю можливості переформатування коаліції, мова йде про приєднання до коаліції або комуністів, або Партії регіонів. Можливо, це малоймовірно, але я кажу про кроки, які передбачає Конституція", - сказав президент.

За його словами, якщо події розвиватимуться ні за першим, ні за другим сценарієм, залишається лише один вихід – оголошення дострокових парламентських виборів.

"Опозиція наполягає одразу на третьому варіанті, але я переконаний, що існують і перші два", - сказав Ющенко, зауваживши, щоб визначитись, який варіант більше підходить діючому парламенту, залишилось небагато часу – до рішення Конституційного суду.

При цьому він заявив, що для суспільства найкращим варіантом було б проведення дострокових парламентських виборів.

Президент також зауважив, що на сьогодні у парламенті є коаліція, у якої немає 226 голосів, що суперечить положенням Конституції, яка передбачає існування "коаліції більшості".

Також Ющенко заявив, що коаліція після свого створення не сформувала уряд і не призначила прем’єр-міністра у відведені Конституцією терміни. Тому він вважає, що розв’язати парламентську кризу можна лише за допомогою одного з трьох вищеперелічених способів.

Читайте також:

Балога закликав Тимошенко і Литвина поскоріше погодитись на вибори

Ющенко оскаржив дату виборів у суді

СП: Ющенко не збирається розпускати Раду

Європа просить Україну відмовитись від ідеї одночасних виборів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: