Ющенко: активи "Нафтогаза" можуть дістатись іншій країні

Через фінансові колізії "Нафтогаз" може зіткнутися з невиконанням своїх зовнішніх фінансових зобов'язань.

Президент України Віктор Ющенко не виключає, що може виникнути загроза відчуження активів НАК "Нафтогаз України" "іншою країною". Про це він заявив сьогодні в Швейцарії.

За словами глави держави, в 2009 році Україна не зможе закупити 40 млрд кубометрів газу у відповідності до домовленостей з російською стороною, оскільки в такому обсязі газу немає потреби.

Ющенко також розкритикував політику уряду, який вирішує питання газових постачань в телефонному режимі. На його думку, така практика може призвести до серйозних ускладнень відносин з Росією як в газовій сфері, так і в цілому.

Президент зазначив, що його турбує ініціатива уряду щодо авансових розрахунків за транзит російського газу у 2010 році. Крім того, за його словами, через фінансові колізії та в разі реалізації системи авансових платежів за транзит "Нафтогаз" може зіткнутися з невиконанням своїх зовнішніх фінансових зобов'язань, що в свою чергу може привести до відчуження окремих активів "Нафтогазу" і "взяття їх у власність не Україною".

Ці проблеми Ющенко має намір обговорити 18 травня на нараді з прем'єр-міністром Юлією Тимошенко, головою НБУ Володимиром Стельмахом та лідером Партії регіонів Віктором Януковичем.

Глава держави зазначив також, що питання про перегляд газових домовленостей на нараді підійматись не буде, але необхідно обговорити ситуацію щодо виконання цих домовленостей. "Якщо можна удосконалити газові домовленості з РФ, то такі кроки потрібно робити", - додав президент.

Читайте також:

Ющенко не дозволить "Нафтогазу" розраховуватися з "Газпромом" авансом

"Нафтогаз" накопичив боргів на 60 мільярдів гривень

"Газпром" підтвердив, що Україна заплатила за квітневий газ

"Нафтогаз" хоче платити "Газпрому" по-своєму

Відео"Нафтогаз" може дістатися не Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: