Ющенко: без НАТО на Україну чекає складне майбутнє

Президент пожалівся, що Європа не хоче вступу України до НАТО, і попросив Росію менше втручатися в українські справи.

Президент Віктор Ющенко вважає, що якщо Україна не повторить шлях Польщі, Болгарїі, Латвії та інших країн Східної Європи і не приєднається до європейської моделі безпеки, то на неї чекає "складне майбутнє".

Глава держави визнав, що Європа не дослухається до бажання України вступити в НАТО і заявив, що Європа повинна "навчитися, як говорити в один голос" у питанні безпеки. На переконання Ющенка, приєднання України до європейської системи безпеки було би вигідним для самої Європи.

Згадавши про конфлікт з Грузією у серпні минулого року, Ющенко висловив думку, що подібне може статися з будь-якою країною, наголосивши, що Європа стала більш нестабільною, і застерігши проти створення нової залізної завіси в Європі.

Також Ющенко закликав Росію не втручатися в українські справи напередодні виборів. "Менше втручання в українські справи. Я маю на увазі нашого дорогого сусіда - Росію! Я би хотів, щоб лідери тієї країни поважали право українців на обрання того, хто керуватиме Україною. Нам не потрібні поради", - відзначив він.

Водночас, на думку Ющенка, Росія не матиме "такого великого" впливу на президентські вибори, причому не тому, що у неї "менше намірів", а тому що Україна "стала більш незалежною".

За словами президента,  це не означає, що частина суспільства не буде орієнтуватися на новини російських засобів інформації, "орієнтованих на певних кандидатів", але це означає, що "самодостатність нашої нації зросла".

Ющенко, крім того, назвав відносини України з РФ складними, але зауважив, що вони не були легшими 10 років тому, згадавши про конфлікт довкола Тузли та статусу Севастополя. Він також заперечив, що відносини з Росією погіршилися за останні 4 роки.

Нагадаємо, Ющенко також пообіцяв, що спробує попередити президента США Барака Обаму про те, що російська атака на Грузію влітку 2008 року несе загрозу всій Європі. Цю загрозу український президент охарактеризував як таку, якої Європа ще не бачила.

Крім того, Ющенко заявив, що не збирається здаватися перед конкурентами і відмовлятися від участі в президентських виборах у 2010 році.

Читайте також:

Ющенко попередить Обаму про російську загрозу для Європи

Ющенко: я думаю не про вибори, а про своїх дітей

Ющенко звинуватив Росію у заморожуванні відносин з Україною

Ющенко: нас не залякати російською зброєю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: