Ющенко: без України Європа не вийде з кризи

Президент вважає, що Євросоюз не має майбутнього, якщо не буде розширюватися. В тому числі, за рахунок України.

Президент Віктор Ющенко вважає, що світова фінансова криза змусить Європейський Союз по-іншому, ніж зараз, дивитися на перспективи свого розширення.

Про це глава української держави заявив у Празі, виступаючи перед учасниками Європейського банківського та фінансового форуму, представниками ділових та фінансових кіл Чехії.

Ющенко зокрема спрогнозував, що внаслідок фінансової кризи на перший план у світі вийдуть інші гравці, “але не Європа”. З огляду на це, ЄС має замислитися над формуванням єдиної політики в різних сферах економіки, втому числі в газовій та енергетичній, впевнений президент.

“Криза змусить по-іншому дивитись на європейську перспективу. Без того, що європейський громадянин відчує потребу в завершенні інтеграційного процесу в Європі, я переконаний, майбутнього в Європі не буде”, - наголосив з цього приводу Ющенко.

Президент також наголосив, що без України Європі буде складно дати відповідь на стабільність свого ділового ринку.

В той же час, Ющенко нагадав, що стратегічною метою для України є інтеграція до Євросоюзу, як одного з найбільших світових ринків. Разом із тим, Україна дуже зацікавлена і у розвитку економічних відносин з Росією.

"Росія - це наш величезний геополітичний інтерес”, - додав Ющенко.

Нагадаємо, 23 березня Україна підписала з Євросоюзом декларацію про модернізацію своєї газотранспортної системи. В обмін на фінансування цієї модернізації Україна зобов'язалася реформувати ГТС і підвищити ефективність транспортування газу до Європи.

Разом із тим, українське МЗС раніше висловило невдоволення програмою "Східне партнерство", ухваленою ЄС минулого тижня.

Вітчизняні дипломати відзначили, що в цій програмі, до якої включено Україну, послаблено ініціативи щодо візово-міграційної співпраці. Зокрема, Євросоюз замінив перспективу отримання безвізового режиму на можливість його лібералізації.

Читайте також:

МЗС України не задоволене партнерством з Європою

Ющенко на зустрічі з банкірами порадив усім завести побільше дітей

Тимошенко попросила у Європи 5,5 млрд. доларів

Євросоюз не дав Україні надії на приєднання

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: