Ющенко: бійці УПА – справжні національні герої

Президент назвав Українську повстанську армію втіленням прагнення нашого народу до свободи й незалежності.

Президент Віктор Ющенко привітав ветеранів Української повстанської армії із 67-річчям з дня створення УПА.

"Створена в день Пресвятої Покрови, ця армія народного спротиву стала справедливою відповіддю України на репресії сталінського та нацистського режимів, втіленням прагнення нашого народу до свободи й незалежності", - цитує главу держави його прес-служба.

На думку президента, не маючи держави, перебуваючи під окупацією, українці здійснили неможливе – вони сформували повноцінне боєздатне військо, яке контролювало обширні території й довгі роки протистояло ворогові.

Це була не просто армія, це була основа майбутньої державності, про що свідчить заснування в 1944 році Української Головної Визвольної Ради як верховного органу українського народу в його революційно-визвольній боротьбі, додав він.

За словами Ющенка, подвиг воїнів УПА не має аналогів в історії. Тисячі й тисячі українських юнаків і дівчат зі зброєю в руках стали до бою відразу з двома людиноненависницькими імперіями – німецько-фашистською і радянсько-комуністичною. Їхня справа здавалася безнадійною, але вони протиставили імперській потузі силу духу й перемогли. Імперії впали й на їхніх руїнах постала незалежна, соборна, демократична Україна, зазначив президент.

"Сьогодні ми відроджуємо історичну правду й справедливість, очищаємося від десятилітніх нашарувань фальсифікацій нашого минулого. Сьогодні ми складаємо належну шану бійцям Української повстанської армії як доблесним захисникам Батьківщини й справжнім національним героям. На їхньому прикладі ми виховуємо нові покоління українських патріотів", - наголосив він.

Ющенко побажав ветеранам УПА міцного здоров’я, щастя, невичерпної енергії на многії літа.

Читайте також:

Ющенко відсвяткує Покрову на батьківщині УПА

УПА святкує день створення армії

Києвом пройде марш УПА з гаслами "Бандера – наш герой"

Вулицями Львова розгулював озброєний загін УПА

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: