Ющенко блокував переговори Тимошенко з МВФ

Екс-президент робив все можливе, щоб Кабміну Тимошенко не вдалося отримати гроші за кредитом stand-by, який у 2008 році МВФ виділив Україні.

Екс-президент Віктор Ющенко всіляко перешкоджав переговорам уряду Юлії Тимошенко з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Про це заявив колишній виконуючий обов'язки міністра фінансів Ігор Уманський.

За його словами, екс-президент робив все можливе, щоб Кабміну не вдалося отримати гроші за кредитом stand-by, який у 2008 році МВФ виділив Україні.

"Я добре пам'ятаю, як сидів навпроти Стросс-Кана (Домінік Стросс-Кан - директор-розпорядник МВФ), а він показував мені пачку листів від президента, в яких ішлося про те, що програма співпраці з МВФ - це зло для України і продовження співробітництва навіть не потрібно обговорювати. І що він, Ющенко, буде робити все можливе, щоб ця програма померла в такому вигляді і при такому уряді", - відзначив Уманський.

Він також упевнений, що президент спеціально підписав закон про підвищення соціальних стандартів, який був різко розкритикований з боку МВФ.

"Більше того, перед тим як Ющенко візував цей закон, йому три дні дзвонив Стросс-Кан з проханням не робити цього, але Ющенко відмовився з ним спілкуватися, чим, природно, образив голову МВФ. Стросс-Кан, наскільки мені відомо, сприйняв це як особисту образу", - згадує екс-керівник Мінфіну.

Як відомо, МВФ у листопаді 2008 року прийняв рішення про надання Україні дворічної програми кредитування stand-by на суму близько 16,4 млрд доларів.

З початку 2008 року Україна отримала вже три транші на суму близько 12 млрд. доларів.

Четвертий транш у розмірі 3,8 млрд доларів Україна розраховувала отримати в листопаді 2009 року за підсумками третього перегляду програми.

Виділення четвертого траншу в розмірі 3,8 млрд доларів було заплановано на листопад 2009 року, але місія Фонду не зробила відповідної позитивної заяви.

15-19 березня у Києві працювала технічна місія МВФ, яка вивчала стан державних фінансів. Основна місія МВФ під керівництвом Таноса Арвантіса прибула до Києва 23 березня і працюватиме до 2 квітня.

Читайте також:

Азаров сподівається на нову програму співпраці з МВФ

Україна розраховує до червня позичити в МВФ 5 млрд доларів

МВФ не дасть Україні кредит, доки дефіцит бюджету не скоротиться вдвічі

Уряд пообіцяв МВФ оподаткувати розкіш

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: