Ющенко боїться, що Україна втратить демократію

Президент продовжив розповідати про позитивні сторони свого проекту Конституції та про те, як за його допомогою Україна може зберегти демократичні здобутки.

Демократію в Україні можна зберегти через зміни у Конституції. Про це заявив президент Віктор Ющенко на зустрічі зі студентами та викладачами Чернівецького Національного університету імені Юрія Федьковича.

"Надзвичайно чутливе і важливе питання, як сьогодні зберегти українську демократію і українську державність. На моє глибоке переконання, будь-який союз тих політичних сил, які сьогодні наділені мандатом виборців, призведе до колосальної втрати демократичних здобутків, яких ми досягли останніми роками", - сказав глава держави під час урочистостей з нагоди посвяти першокурсників Чернівецького університету у студенти.

"Україна як держава може відбутися лише у випадку, коли ми збережемо її демократичний устрій, коли тут буде панувати демократія. Жодна тоталітарна модель не здатна дати відповідь на вічність України - тоталітарна модель з однієї чи двох партій", - переконаний Ющенко.

Він також у черговий раз розповів про свій проект конституційних змін, окресливши основні його новації. В першу чергу, президент звернув увагу на скасування депутатської недоторканності. "Нація не повинна погоджуватися на формування такої системи влади, коли існує чийсь імунітет. Це не звичай демократичної країни. Недопустимо, що є категорія людей, які недоторканні", - відзначив Ющенко і назвав недоторканність однією із загроз, що відбирають в України демократію.

Для припинення криміналізації політики Ющенко запропонував змінити систему виборів, щоб представницькі органи реально відображали інтереси виборців.

У проекті Конституції президент також за його словами, пропонує чітку відповідь на стабільність роботи українського парламенту. Цього, на думку Ющенка, можна досягти, запровадивши верхню палату парламенту на основі територіального представництва.

Саме верхній палаті – Сенату – в разі ухвалення Конституції Ющенка, буде передано повноваження позаполітичного характеру. "Всі інститути національного характеру повинні затверджуватися не на партійній основі нижньої палати, а на основі загального представництва, тому що це аполітичні інститути", - сказав президент.

Відповідно до його проекту Конституції, нижня палата парламенту в такому випадку формуватиме більшість та уряд, прийматиме державний бюджет і закони.

При цьому кількість депутатів нижньої палати парламенту має бути скорочено на третину – до 300 осіб. "Саме по собі це вже велика реформа. Це надзвичайно потужний імпульс для нації", - переконаний Ющенко.

Він нагадав, що у його проекті Конституції також запропоновано посилити місцеве самоврядування, надавши йому реальних, у тому числі бюджетних повноважень.

Нагадаємо, напередодні з різкою критикою Конституції Ющенка виступив регіонал Сергій Головатий, який представляє Україну в Парламентській асамблеї Ради Європи. За словами політика, 89 зі 137 параграфів проекту Основного закону є неприйнятними з точки зору Венеціанської комісії.

За словами Головатого, Конституція президента не вирішує проблем дуалізму влади в Україні, не дає змоги подолати конфліктів у вітчизняній політиці.

Під час урочистого виступу на День незалежності України, 24 серпня, Ющенко оголосив про початок всенародного обговорення його проекту Конституції. Пізніше президент уточнив, що не виключає проведення конституційного референдуму в Україні.

Свій проект Основного закону глава держави подав до Верховної ради ще у березні, проте депутати досі не розглянули цей документ.

Читайте також:

Венеціанська комісія розкритикувала Конституцію Ющенка

Ющенко готовий оголосити референдум по Конституції

Ющенко закликав до всенародного обговорення конституційних змін

Колесніков: Конституція президента – це глянцевий журнал

ВідеоЮщенко про втрату демократії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: