Ющенко був готовий провести референдум проти "ширки"

Заступник секретаря РНБО вважає, що президент міг вдатися до жорстких дій, але вчинив як громадянин.

Степан Гавриш
Офіційний сайт Президента України
Степан Гавриш: Ющенко вів себе як президент і як громадянин
Під час переговорів про створення широкої коаліції між БЮТ та Партією регіонів президент Віктор Ющенко міг би розпустити Верховну раду і змінити форму державного правління.

Так вважає заступник секретаря Ради національної безпеки й оборони Степан Гавриш.

"Я думаю, що він готовий був діяти досить жорстко. Перш за все, оголосити референдум про довіру до президента, про форму державного правління, він би міг видати указ і про розпуск Верховної ради, він міг би провести засідання РНБО і прийняти рішення там, зважаючи на загрозу національної безпеки, яка мала місце", - повідомив Гавриш.

Він зазначив, що Ющенко одночасно діяв як президент і як громадянин. "Так, у нього дуже низький рейтинг, це проблема тих команд президента, які супроводжували його діяльність, оскільки він фактично досить активно намагався цивілізаційно зрушити багато питань в розвитку української нації. І тому виплески інформації, що більше не буде прямих виборів президента, вона мала ще більше деморалізувати самого Ющенка. Треба віддати йому належне, він з великим терпінням не приймав жодних рішень і не робив досить різких заяв", - вважає замсекретаря РНБО.

Він також повідомив, що надає "вкрай негативної оцінки" переговорам двох найбільших політичних сил.
"Це був такий "remake" канівської четвірки і ускладненням у ньому була ще й певна, мені здається, безпринципність. І, власне, ми отримали серйозний урок для демократії. Мало того, це був серйозний сигнал суспільству, народу, який дав зрозуміти, що сьогодні до влади є глибока недовіра", - вважає політик.

"Розмова про створення "ширки" не мала на меті будь-якої антикризової програми, чи навіть дискусії на подолання внутрішньої кризи. Всі зосереджені зусилля та витоки інформації засвідчували, що мова йшла про одне – як поділити владу на двох, при якій всім би було вигідно і приносило високу додану вартість на наступні періоди", - повідомив він.

Як повідомлялося, сам Віктор Ющенко раніше не виключав призначення Всеукраїнського референдуму для ухвалення запропонованих ним змін до Конституції.

"Якщо політичні сили маніпулюватимуть Конституцією, я призначу всеукраїнський референдум", - сказав Ющенко.

Нагадаємо, про провал переговорів щодо "широкої" коаліції стало відомо 6 червня. Спочатку Янукович заявив, що президент України має бути обраний всенародно, а досвід переговорів з БЮТ про створення широкої коаліції буде використано після президентських виборів.

У відповідь Тимошенко виступила із заявою, що Янукович одноосібно "поставив крапку" у переговорах про створення "ширки", та повідомила, що йде у президенти.

Читайте також:

Литвин зізнався, що його фракція не підтримала широку коаліцію

Янукович розповів, навіщо перед "ширкою" зірвався у Москву

Янукович назвав причини розвалу "ширки"

Кучма: Тимошенко двічі кинула Ющенка, кинула б і Януковича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: