Ющенко чекає на коаліцію БЮТ і Партії регіонів вже завтра

Ющенко наголосив: головне, щоб коаліція у ВР будувалася на правових засадах, які сформульовані в Конституції.

Президент Віктор Ющенко не виключає, що 2 червня у Верховній раді буде оголошено про створення коаліції Партії регіонів та БЮТ.

Про це він сказав в інтерв'ю українським журналістам у Ватикані.

"Я не виключаю того, що завтра всі таємні перемовини, консультації, в тому числі в інших державах, все ж таки приведуть до того, що ця коаліція буде створена, створена публічно - і виявляться ті стосунки, які коментувалися довгий час як закулісні або багато разів від них відхрещувалася то одна, то інша сторона", - цитує Ющенка прес-служба.
.
Він додав, що йому відомо про консультації, які наразі активно проводяться, та створення "надсекретної групи", яка розробила об'єднання зазначених двох політичних сил.

Водночас Ющенко підкреслив: як главу держави його цікавить у цій ситуації тільки одна річ - коаліція у ВР повинна будуватися на правових засадах, які сформульовані в Конституції.

Президент наголосив: предметом коаліції має стати не те, як розподілити серед двох персон "місію і статус наперед на 15 років" - натомість має йтися про те, як долучитися до формування європейської незалежної демократичної України.

"На мій погляд, це складне, я сказав би, утопічне завдання для цих людей", - зазначив він.

Ющенко також зазначив, що певні відомі йому результати перемовин, так само як думка експертів, свідчать - вочевидь об'єднання ПР та БЮТ можливе лише тоді, коли предметом їхніх гарантій та домовленостей буде ревізія Конституції, а предметом цієї ревізії є питання про вибори президента в парламенті.

"Якщо насправді це відбувається, на мій погляд, це є по суті зрада демократичних цінностей, проголошення антиєвропейського недемократичного курсу країни. Це серйозна зміна внутрішньої політики і зовнішнього вектору. Іншими словами, це можна буде назвати як конституційний переворот", - сказав Ющенко.

За словами президента, йому відомо про направлення до ВР відповідного закритого документу, який може містити ініціативу щодо створення коаліції.

"Чекати довго не доведеться, і суспільство вже за кілька годин може бути про це поінформовано", - сказав глава держави.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомили, що Юлія Тимошенко і Віктор Янукович попередньо погодили проект "Великого договору", який передбачає створення широкої коаліції, а також текст нової Конституції.

Читайте також:

Тимошенко і Янукович домовилися про "широку коаліцію"

Кириленко: наступного тижня Янукович і Тимошенко візьмуться за Конституцію

БЮТ відмовився від коаліції з "Регіонами"

"Регіони" визнали, що вони намагаються створити нову коаліцію

ВідеоЮщенко про нову коаліцію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: