Ющенко чекає від Росії нових "шоу" проти України

Президент вчергове заявив, що Україна не крала російський газ і звинуватив Росію у січневій газовій кризі.

Віктор Ющенко заявляє, що вся відповідальність за виконання зобов`язань перед європейськими споживачами щодо обсягів і графіків поставок газу лежить на Росії.

Про це він заявив в інтерв’ю телеканалу ICTV.

Президент наголосив, що Україна виконувала, виконує і буде виконувати всі зобов`язання, які випливають із існуючих легітимних договорів і контрактів із питань газопостачання.

"Я хочу категорично заявити: Україна російський газ не крала. Україна в повній мірі виконала свою функцію з транзиту, яка передбачена відповідним контрактом двох суб`єктів господарювання - НАК "Нафтогаз України" та ВАТ "Газпром", - заявив він.

Ющенко висловив думку, що президенти країн не можуть "розказувати суб`єктам господарювання, як вони повинні жити, чи як повинні виконувати контракти".

Президент зауважив, що російська сторона в рамках виконання цього контракту офіційно і формально не заявила жодної претензії.

"Тому все решта - це є просто політика, навколо якої, очевидно, ставиться за мету дискредитувати Україну, підняти ще якийсь міжнародний скандал, влаштувати ще одне міжнародне шоу", - вважає Ющенко.

Як повідомлялося, країни Євросоюзу з 7 по 20 січня 2009 року не одержували російський газ, оскільки Росія припинила його транзит через Україну. Росія в газовій кризі винила Україну, звинувачуючи її в крадіжці газу. Україна всі звинувачення спростувала.

19 січня "Нафтогаз" і "Газпром" підписали договори про постачання і транзит газу на 2009-2019 роки. 20 січня Росія відновила подачу газу до Європи.

При цьому 20 січня комісар Євросоюзу з питань енергетики Андріс Пібалгс заявив про відсутність фактів несанкціонованого відбору газу Україною після 31 грудня 2008 року.

5 лютого президент Росії Дмитро Мєдвєдєв заявив, що Україна повинна компенсувати збитки країнам, які постраждали внаслідок зриву постачання газу в січні 2009 року.

МЗС України назвав цю заяву непартнерським і недружнім жестом по відношенню до України та країн Євросоюзу.

Читайте також:

Москва знизить ціну на газ для Європи

Україна заплатила за російський газ

Україна буде платити за газ 162 долари

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: