Ющенко: Чорноморський флот РФ - це "безлад і беззаконня"

Президент України вважає, що Чорноморський флот дестабілізує обстановку в Криму, саме тому він обирає НАТО.

Чорноморський флот Російської Федерації сприяє посиленню напруги в Криму, заявив Президент України Віктор Ющенко.

"Безлад і беззаконня", що панують на російському Чорноморському флоті, призвели до конфліктів з українськими правоохоронними органами, нагадав Ющенко.

При цьому він підкреслив, що Україна залишає за собою право контролювати військову присутність Росії, орендний договір з якою закінчується в 2017 році.

Президент констатував, що в регіоні є сили, які роблять ставку на дестабілізацію становища в Криму. Тому для забезпечення своєї безпеки Україна прагне до зближення з НАТО.

Ющенко також попередив, що вплив Росії на Україну може призвести до втрати українцями основних демократичних цінностей.

Як повідомлялося раніше, український посол в Росії Костянтин Грищенко вважає, що Росія та Україна цілком можуть домовитися з питання базування Чорноморського флоту РФ у Севастополі.

Для усунення суперечностей, на його думку, повинні бути укладені додаткові угоди, зокрема, про елементарні правила безпеки.

"Не можна возити крилаті ракети містом в машині, без будь-яких повідомлень місцевої влади. Якщо щось станеться, доведеться ліквідовувати наслідки необережності всім разом", - зауважив посол.

За його словами, ці домовленості досі не досягнуті, тому що "керівництво на місцях з обох боків прикриває "політичними ковдрами свою нездатність домовитися".

Що стосується можливості продовження терміну перебування Чорноморського флоту в Україні після 2017 року, дипломат підкреслив, що це має бути рішення більшості українського народу.

Як відомо, згідно з двосторонньою угодою, ЧФ повинен залишити Крим у 2017 році. Москва виступає за продовження терміну перебування флоту, Київ наполягає на тому, щоб флот був виведений чітко в строк.

Читайте також:

Посол України в Росії: Київ та Москва можуть домовитися щодо ЧФ

Росія не ставить за мету вивести флот з Севастополя

Україна пообіцяла НАТО розібратися з ЧФ Росії вже цього року

Ющенко закликав Росію змиритися з тим, що її флоту в Криму не буде

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: