Ющенко дав 608 млн гривень на боротьбу з епідемією грипу

Гроші планується направити на забезпечення усіх лікарень країни необхідними ліками та обладнанням для лікування від грипу.

Президент Віктор Ющенко підписав зміни до державного бюджету на 2009 рік, які передбачають виділення 608 млн гривень на фінансування заходів по боротьбі з епідемією грипу.

Гроші планується направити на забезпечення усіх лікарень країни необхідними ліками та обладнанням для діагностики хвороби та протидії поширення епідемії грипу, а також для отримання громадянами професійної медичної допомоги та безкоштовних ліків.

Законом передбачено виділення додаткових коштів за рахунок перерозподілу між загальним та спеціальним фондами державного бюджету перевищення валових доходів Нацбанку над видатками.

Віктор Ющенко у листі до глави уряду Юлії Тимошенко наголосив, що він категорично проти емісійного фінансування боротьби з епідемією з державного бюджету. "Однак з огляду на затвердження Радою Національного банку України перевищення його доходів над видатками у сумі 608,2 млн грн, я вважаю за можливе підписати закон щодо запобігання поширенню грипу", - цитує лист прес-служба глави держави.

Водночас президент наголосив на низці ризиків щодо застосування цього закону на практиці. Він підкреслив, що на сьогодні чинними є два закони щодо використання перевищення доходів Національного банку України над його кошторисними видатками на загальну суму, що перевищує затверджені РНБО прогнози у декілька разів.

Президент наполягає на необхідності проведення консультацій Національного банку України та уряду щодо виконання законів України про використання перевищення доходів НБУ над його кошторисними видатками. За результатами цих консультацій має бути вироблено порядок спрямування коштів їх кінцевим одержувачам із суворим дотриманням їх цільового використання. "Про результати проведеної роботи прошу доповісти особисто протягом 5 днів", - сказано в листі.

Як відомо, Верховна рада ухвалила в цілому закон про виділення додаткових коштів на боротьбу з епідемією 15 грудня.

Раніше на боротьбу з епідемією планувалося виділити 1 млрд гривень – на таких заходах наполягали уряд і Блок Юлії Тимошенко. Проте глава держави Віктор Ющенко ветував відповідний закон. Парламент не зміг подолати вето глави держави, в результаті чого закон було скасовано. Після цього фінансування боротьби з епідемією було вирішено урізати до 608 млн гривень.

Варто зазначити, що Міністерство охорони здоров'я прогнозує другу хвилю захворюваності на грип та ГРВІ в Україні на початку - середині січня.

Читайте також:

На Київщині школи закриваються на карантин

14 регіонів України подолали епідемічний поріг

Друга хвиля епідемії грипу почнеться після Нового року

Свинячий грип допоміг багатьом українцям розбагатіти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: