Ющенко дав Тимошенко 3 дні, щоб погасити борги із зарплат

Ющенко незадоволенгий ситуацією, що склалася зі зростанням заборгованості на підприємствах країни.

Президент Віктор Ющенко просить прем'єр-міністра Юлію Тимошенко вжити негайних заходів щодо погашення заборгованості із зарплати на підприємствах країни. Президент вимагає у триденний термін відзвітувати про виконання його доручення.

За словами прес-секретаря президента Ірини Ванникової, сьогодні Ющенко у листі до Тимошенко висловив глибоке занепокоєння ситуацією, що склалася зі зростанням заборгованості із зарплати на підприємствах країни, зокрема на збагачувальній фабриці "Янівська" Луганської області, працівники якої зарплату не одержують півроку.

За її словами, з початку року заборгованість на підприємствах України зросла на 26,8% і на 1 червня 2009 року перевищила 1,5 млрд гривень.

"Особливе занепокоєння глави держави викликає зростання з початку 2009 року в 1,4 разу боргів економічно активних підприємств, а це майже 70% загального боргу", - сказала прес-секретар.

Погіршується ситуація на державних підприємствах, заборгованість яких зросла на 21% і становить 180 млн гривень.

За словами Ванникової, президент вважає недостатніми і малоефективними заходи уряду в цьому напрямі. Несвоєчасна виплата зарплати призводить до соціального напруження у трудових колективах та може мати небезпечні суспільні наслідки.

Ванникова повідомила, що у листі Ющенко просить прем'єра вжити негайних заходів щодо погашення заборгованості із зарплати як у державі в цілому, так і на фабриці "Янівська" зокрема та інформувати його про результати у триденний термін.

Нагадаємо, за даними Держкомстату, заборгованість із виплати заробітної плати зросла у червні порівняно з травнем з 1 млрд 404,6 млн грн до 1 млрд 507,3 млн грн (на 7,3%).

Найвищий рівень заборгованості спостерігається в Донецькій області – 316,8 млн грн, у Києві – 130,6 млн грн, у Луганській області – 121,9 млн грн та Харківській області – 116,9 млн грн.

Найнижчий рівень заборгованості спостерігається у Севастополі – 5,9 млн грн, у Чернівецькій області – 6,0 млн грн та Івано-Франківській області – 8,8 млн грн.

Читайте також:

За рік зарплати українців скоротились на 10%

В Україні підвищили мінімальну зарплату. На 5 гривень

До кінця року мінімальна зарплата зросте до 900 гривень

Борги по зарплатах скоротились на 18%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: