Ющенко дав уряду 5 днів на розрахунки за російський газ (відео)

Ющенко вимагає від Тимошенко сплатити борг "Нафтогазу" розміром у 2 млрд. доларів.

Уряд за 5 днів має розрахуватися за борг за російський газ, заявив президент Ющенко на засіданні Ради нацбезпеки і оборони.

Борг НАК "Нафтогаз України" в розмірі 2 млрд. дол. – це особиста відповідальність прем'єр-міністра Тимошенко, переконаний Ющенко. 

Ющенко зазначив, що останнім часом від російської сторони, зокрема від президента РФ Дмитра Мєдвєдєва, лунають повідомлення з приводу боргу України за газ і щодо майбутніх цін на цей вид палива.На думку президента, проблеми з розрахунками за газ почалися тому, що уряд не проводив жодних розрахунків за постачання палива.

тимошенко-ющенко, київ
Офіційний сайт Президента України
"Хочу попередити, що така практика веде до колонізації України", - заявив Ющенко. Він поклав персональну відповідальність на урядовців за вирішення цього питання. Ющенко зауважив, що останніми днями уряд говорив про те, що повністю розрахувався за газ.

"От протягом п’яти днів продемонструйте, що ви вирішили все", - сказав глава держави, зауваживши, що це виключно проблема уряду і він має знайти гроші для того, щоб розрахуватися за борги.

При цьому Ющенко закликав не втягувати у цей процес пересічних громадян.

"Не шокуйте країну кожен день повідомленнями то домовились, то не домовились", - зазначив він.

Ющенко також закликав уряд вести постійні та ефективні переговори щодо майбутньої ціни на газ і висловився за перехід на ринкові відносини у цій сфері.

"Нам потрібна економіка (економічні відносини при встановленні цін на газ). Чим менше економіки, тим більше політики", - наголосив Ющенко.

Як повідомлялося, 20 листопада, Мєдвєдєв на зустрічі з Міллером доручив ”Газпрому” стягнути з України її борг за поставки газу з Росії, який становить 2,4 млрд. дол.

2 жовтня цього року під час зустрічі глави уряду РФ Путіна і прем'єр-міністра України Тимошенко був підписаний меморандум про співпрацю в газовій сфері. Одним із ключових положень документа є можливість переходу на прямі довгострокові відносини між ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" з 1 січня 2009 року. Документом також підтверджений намір поетапного (впродовж трьох років) переходу на ринкові, економічно обґрунтовані і взаємоузгоджені ціни на газ для України, а також тарифи на транзит газу її територією.

У свою чергу, НАК "Нафтогаз України" наполягає, що заборгованість за газ перед RosUkrEnergo AG становить 1 млрд. 267 млн. дол., повідомляє прес-центр "Нафтогазу".

"Згідно з оформленими актами приймання-передачі природного газу заборгованість НАК "Нафтогаз України" за спожитий у 2008 році газ перед RosUkrEnergo AG становить 1 млрд. 267 млн. дол.", - йдеться в повідомленні.
Компанія наголошує, що "протягом 2008 року єдиним постачальником імпортного природного газу до України була і досі залишається компанія RosUkrEnergo AG".
"Нафтогаз" підкреслює, що не має будь-якої простроченої заборгованості перед ВАТ "Газпром".

ВідеоЮщенко дав Тимошенко 5 днів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: